За нападом на посольство Азербайджану стоїть не якийсь божевільний одинак, а уряд Ірану

За нападом на посольство Азербайджану стоїть не якийсь божевільний одинак, а уряд Ірану

У центрі уваги азербайджанської громадськості продовжує залишатись напад на посольство країни у Тегерані.

Тим більше що з’являються нові подробиці. З’ясовується, що терорист Ясін Хусейнзаде не один діяв. Відеокамери зафіксували трьох нападників. Не менш цікавим стало те, що сталося наступної ночі. Як повідомили західні ЗМІ, ізраїльські бойові дрони завдали серії ударів по військових об’єктах Ірану.

Іран визнав факт атаки на один військовий завод в Ісфахані, в який потрапили два дрони. У небо над Тегераном підняли винищувачі.

Тим часом незалежні джерела повідомляють про поразку не менше 5 військових об’єктів у Тегерані, Ісфахані, Азершехрі, Тебрізі та інших містах. Це заводи з виробництва та зберігання бойових дронів та ракет.

Ці події прокоментував «Мінвалу» фахівець із Кавказу, ісламського світу та Близького Сходу, голова Інституту Східного Партнерства (Єрусалим) Авраам Шмулевич.

«Події, пов’язані з нападом на азербайджанське посольство, продовжують розвиватися. Стало відомо, що Баку евакуював співробітників місії з Тегерану. Йдеться, по суті, про безпрецедентний крок, який свідчить про те, що керівництво Азербайджану серйозно стурбоване безпекою своїх співробітників та побоюється продовження терактів.

За цією акцією стоїть не якийсь божевільний одинак, а саме уряд Ірану, і його інформаційна кампанія також це підтверджує. Нагадаю, іранці розповіли якусь дивну історію нападника, пов’язану з його дружиною, яка ніби пішла до посольства і там зникла. У відповідь на це азербайджанська сторона опублікувала запис із відеокамер, який показує, що нападників насправді було кілька. Один із журналістів, які працюють у Тегерані, написав у себе, що двері до посольств тримаються зачиненими і дивно, як взагалі цей Хусейнзаде зміг туди вдертися. На камері ми побачили, як це сталося – двоє співробітників входять до посольства, за ними буквально прилітає машина і врізається в автомобіль, на якому вони приїхали. Вискакує терорист з автоматом і слідом за тими, хто увійшов, вривається всередину будівлі. Мабуть, вони просто не встигли зачинити за собою двері. Потім стрілянина всередині. При цьому співробітник охорони, іранський поліцейський не діє – це ще раз показує, що влада Ірану стояла за цією акцією. Вони вкинули невірну версію події, не повідомили, що нападник мав спільників, що іранська охорона посольства не діяла», — розповів експерт.

Поділитись