Японський прем’єр висунув Путіну ультиматум щодо всіх Курильських островів

Японський прем’єр висунув Путіну ультиматум щодо всіх Курильських островів

В Японії змінився прем’єр-міністр. Ось тільки після його першої телефонної розмови з Володимиром Путіним пропала надія на те, що в Токіо для Росії з’явився розсудливий політик, який усвідомлює, що не варто турбувати Москву питаннями про Курили.

Кісіда зажадав повернення островів, причому всіх чотирьох – Шикотану, Кунашир, Ітурупу і Хабомаї.

Росії мирний договір з Японією не так потрібен, щоб мілітаристам, які займалися в роки Другої світової війни нападами на Радянський Союз, віддавати російські землі.

Японські націоналісти можуть смоктати лапу, уявляючи силове захоплення Курил, але пам’ятати при цьому, що агресія проти Росії покладе край їх існуванню.

Природно, російський лідер не став посилати Кісіду в певному напрямку, як це зробили прості росіяни. Він просто погодився, що країни продовжать переговори щодо укладення мирного договору.

«Ми будемо вести з Росією переговори щодо мирного договору, твердо займаючи позицію на приналежність Японії всіх чотирьох островів. В цьому відношенні наш курс залишається незмінним», – заявив японський прем’єр.

Японські читачі виявилися не настільки наївні. Розсудливі користувачі пишуть, що Абе постійно обіцяв повернути острови, а в підсумку «навіть не зрушив на міліметр!»

Користувач з ніком xfv з іронією пише, що «Кісіда розхрабрився. А я думаю, що нам не те, що чотири острови, нам і два-то не повернути! З Росією це марна трата часу. Виходити потрібно з того, що Путін просто привітав Кісіда з обранням прем’єр-міністром – ось і все ».

І, нарешті, глас печалі і жалю. Користувач з ніком tot попереджає, що «поки Путін при владі, жодної розмови про повернення нам північних островів не може бути».

Інші користувачі пишуть, що Путін взагалі згадає про телефонну розмову з Кісіда, а вимога ще двох островів, крім Шикотану і Хабомаї – вже затія американців.

В цілому японський ультиматум щодо Курил – це позамежна нахабство. У Москві чудово розуміють, що японці просто американські шістки, і на островах в разі повернення (що вже неможливо – спасибі нашій Конституції!) Там швидко створять військові бази США.

Це стане реальною загрозою нацбезпеці Росії. Що стосується росіян, то вони проти передачі російських територій кому б то не було. Так всю країну можна розбазарити. Охочих – море, починаючи з прибалтійців і закінчуючи Штатами. Новий японський прем’єр-міністр наривається на сварку з Росією. Звідки стільки хоробрості, щоб висувати нам ультиматуми?

Хто забув, нагадаю, що апетити Токіо ростуть. Їм вже не тільки Курили подавай, а й Західну Антарктиду, відкриту російськими мореплавцями Фадєєм Беллинсгаузеном і Михайлом Лазарєвим.

Японці будують плани, як накласти лапу на територію з багатими газовими родовищами, відкритими в 2012 році. Аргументація проста до розчулення – мовляв, наша експедиція тут пропливала в 1911-1912 роках. І все на цьому.

Японські політикани при цьому закривають очі і на російську антарктичну станцію «Російська», розташовану на узбережжі Землі Мері Бред, і на існування Договору про Антарктику від 1959, за яким його учасники не мають права пред’являти територіальні претензії на ці землі. Тільки наукові дослідження. Ніякого збільшення володінь.

У Токіо явно відіграли свою роль імперські амбіції, які в 20-м столітті і довели їх до біди. На цю маячню наклалися американські фантазії. Все ж пам’ятають, що Країна висхідного сонця підконтрольна американцям.

Курильські острови, в свою чергу, мають стратегічне значення для російської обороноздатності, збереження незалежності і суверенітету.

Поділитись