Японці прокоментували слова Путіна про російські Курили і Крим

Японці прокоментували слова Путіна про російські Курили і Крим

Японські читачі прокоментували виступ президента РФ Володимира Путіна про те, що Курильські острови для російських громадян – рідний дім.

Путін зробив цю заяву з нагоди Дня Росії. Разом з Курилами президент згадав і Крим – обидві території для країни є невід’ємними, підкреслив він.

Для Росії це не тільки територіальне, а й стратегічне питання, вважають японці. Один з користувачів висловив думку, що «домовлятися треба було з Єльциним», який «поставив крапку в холодній війні».

За словами інших коментаторів, японці давним-давно не живуть на Курильських островах. Звичайно, можна було б «викупити» архіпелаг у Росії, також вважають японські читачі, але «слова Путіна дали зрозуміти – від цієї ідеї краще відмовитися».

Незадовго до цього японський політоглядач Юкіо Касіяма закликав Токіо вимагати від Росії всі чотири острови Курильської гряди. Про це він написав на порталі Wedge Infinity.

Він нагадав, що МЗС Японії заявив про суверенітет Японії, який поширюється «і на Курили теж», подібні заяви зовнішньополітичне відомство робить щорічно. Однак у відповідному документі не вказувалося, які саме острови маються на увазі, чи йде мова суто про Хабомаї і Шикотан, або ж до них відносяться і Кунашир з Ітурупом, додав Касіяма.

Він припустив, що влада Японії так хоче залишити собі місце для маневру і «спробувати домовитися про повернення хоча б двох островів», але така позиція є «неприйнятною».

За словами японського політолога, Токіо повинен зажадати повернення всіх чотирьох островів – інакше розпишеться перед Південною Кореєю і КНР, з якими також має територіальні суперечки, в готовності легко поступитися «своїми» землями.

В кінці 2019 року біля у 80-річної японської туристки Айко Ясуди викликало обурення поїздка на її рідний острів Ітуруп. «Вітаємо вас на нашому острові», – говорили ітурупці гостям з Японії. У статті газети Yoimuri йдеться, що Ясуда вважає Ітуруп своїм рідним островом. Вона також висловила нерозуміння, чому Токіо дозволяє японцям здійснювати туристичні поїздки на Курильські острови. На її думку, «повернення» островів Японії мало пов’язано в перспективі з такими поїздками.

Варто відзначити, що японське населення Курильських островів було репатрійоване в період з сорокових по шістдесяті роки – після закінчення війни це зробили близько 17 тис. осіб.

В Японії періодично лунають заклики повернути Курильські острови. В середині грудня голова японської Комуністичної партії Кадзуо Ці заявив, що у Росії потрібно вимагати весь архіпелаг, в тому числі і північні острови.

На його думку, мирне врегулювання за підсумками Другої Світової війни було несправедливим. Ці також закликав анулювати Сан-Франциський мирний договір, в якому Токіо відмовляється від претензій на Курильські острови.

У відповідь голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов заявив, що заяву глави японських комуністів потрібно розглядати як елемент внутрішньої політики Японії.

У кінці липня минулого року японський прем’єр Сіндзо Абе зазначив, що хотів би «просунутися» в питанні укладення мирного договору з Росією до кінця свого терміну на посаді глави уряду. Повноваження Абе закінчуються в 2021 році і обиратися знову він не збирається, за його власними словами. Абе впевнений, що суверенітет Японії поширюється на острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї. Москва з цим рішуче не згодна і вимагає поважати російський суверенітет над островами. Японський прем’єр хоче підняти питання укладення мирного договору на основі Спільної радянсько-японської декларації 1956 року. Пропозиція Токіо також буде включати і можливість обговорення приналежності Кунаширу і Ітурупу, про які в декларації не згадується.

Поділитись