“Яма стала глибше”: посол США в Росії відверто розповів про відносини між країнами

“Яма стала глибше”: посол США в Росії відверто розповів про відносини між країнами

Посол виступив на конференції Американської торгової палати в Росії.

Представники палати часто виступають проти санкцій США щодо країни, адже санкції ускладнюють ведення бізнесу. Але AmCham не так впливова, щоб якось серйозно вплинути на введення обмежувальних заходів. Принаймні в тому, що стосується Росії.

Відносини з Росією Джон Салліван оцінив так: “Мій колишній начальник екс-держсекретар США Рекс Тіллерсон приїжджав до Росії навесні 2017 року, і на прес-конференції з міністром Лавровим сказав, що ми досягли найнижчої точки в двосторонніх відносинах, нам треба перестати копати цю яму і почати шукати шляхи співпраці. На жаль, за останні три роки яма стала тільки глибше”.

Тут навряд чи можна з послом сперечатися. Але треба зазначити, що не схоже на те, ніби в Вашингтоні вважають, що несуть відповідальність за те, що “яма стала глибше”.

Вельми різкий був посол, коли говорив про брак співробітників для роботи дипмісії в Росії. Нагадаємо, що три роки тому на вимогу російської влади число цих співробітників було скорочено на 755 осіб. Це була відповідна міра на черговий раунд обмежувальних заходів проти Росії. Таким чином, на думку Москви, було досягнуто паритету – 455 російських дипломатів працюють в США, 455 американських в Росії.

Однак судячи зі слів американського посла, цей факт досить дратує Вашингтон. Аргументи такі.

“Є дисбаланс між нашою місією та російською місією в США, ми наймаємо значне число російських громадян, в російському посольстві працюють тільки росіяни. З 455 – загального числа співробітників кожної місії, у Росії 455 росіян в посольстві, двох консульствах і місії в ООН, в наші 455 входять вчителі Англо-американської школи, приблизно 80 чоловік”, – повідомив Джон Салліван.

На його думку, це несправедливо: “Посол (Росії в США Анатолій) Антонов скаржиться, що не може замінити свого садівника і шеф-кухаря, а я не можу отримати візи для технічних експертів, які могли б полагодити наші ліфти і пожежні сигналізації. В внаслідок, в недалекому майбутньому співробітникам місії доведеться формувати пожежний дозор, як в XIX столітті, тому що ми не можемо отримати візи для персоналу, необхідного для базового функціонування посольства”, – цитує посла Саллівана агентство Інтерфакс.

“Чи не можете отримати садівника і шеф-кухаря? Сльозу ще пустіть! Як щодо забезпечити нам ліфтера і фахівця з пожежним сигналізацій? У російському посольстві 455 росіян, а у нас 160-180 американців, складно просто забезпечувати вимоги безпеки”, – заявив посол.

Що ж стосується, “ями” у відносинах між Росією і США, то з виступу посла неясно, яким чином її збираються “закопувати”. Поки справа зводиться тільки до озвучення взаємних претензій.

Поділитись