WSJ: Європа б’є на сполох через російську вакцину від COVID-19

WSJ: Європа б’є на сполох через російську вакцину від COVID-19

Захід стурбований з приводу того, що Москва отримала запити вже від 14 країн на поставку 1,2 млрд доз вакцини від коронавірусу.

Політики вважають, що РФ таким чином може перетворити вакцину в «інструмент м’якої сили», щоб привернути інші країни на свою сторону. На даний момент Росія уклала угоди про постачання вакцини в десяток з гаком країн Азії, Південної Америки, Близького Сходу, завдяки чому цілком може придбати цінні економічні і політичні важелі впливу на міжнародній арені. Також офіційні особи стверджують, що досягнуто попередньої угоди про постачання препарату в Бразилію, Мексику, Саудівську Аравію і Індію, пише Wall Street Journal.

Вакцина під назвою «Супутник V», названа за аналогією з космічним апаратом, який був запущений в космос раніше американського, отримала схвалення російської влади, хоча Захід висловив сумнів з приводу настільки поспішного рішення, запевняє автор. При цьому у себе в країні Росія планує провести масову вакцинацію до кінця року.

Американці відзначили, що США навряд чи скористаються російською або китайською вакцинами, оскільки випробування ще не завершені і використання препарату загрожує новою хвилею коронавируса. Але кампанія Москви з розповсюдження вакцини за кордоном підкреслює, що президент Володимир Путін прагне зробити Росію основним гравцем «в глобальній гонці за ліками» від коронавірусу.

Є думка, що вакцина допоможе завоювати Росії серця і уми незахідних країн і підвищить її геополітичний вплив, – цитує видання колишнього російського дипломата і політичного аналітика з Москви Володимира Фролова.

Щоб задовольнити попит зарубіжних споживачів, Росія має намір передати технологію виробничим центрам в Індії, Бразилії та Південної Кореї, звідки і буде поширюватися вакцина. Індія, за попередніми даними, отримає 100 млн доз, бразильський штат Баїя – 50 млн США, Євросоюз, Японія і Великобританія, в свою чергу, домовилися закупити у західних фармакологічних компаній порядку 3,7 млрд доз.

Це дозволить завантажити значну частину виробничих потужностей, що загрожує країнам, що розвиваються, нестачею препарату. Останнім доведеться співпрацювати з фармацевтичними підприємствами багатих країн, тому в країнах, що розвиваються виник великий попит на російську вакцину, робить висновок автор публікації.

Раніше Міністерство охорони здоров’я Росії видав дозвіл на клінічні дослідження ще однієї вакцини від коронавірусу. Її розробив Центр Чумакова. Генеральний директор центру, член-кореспондент РАН Айдар Ішмухаметов заявив, що випробування препарату повинні завершитися в листопаді 2020 року.

Поділитись