У ВООЗ озвучили невтішні прогнози на рахунок вакцини від COVID-19

У ВООЗ озвучили невтішні прогнози на рахунок вакцини від COVID-19

Масова вакцинація від СОVID-19 у світі почнеться не раніше середини 2021 року. Про це заявила представник Всесвітньої організації охорони здоров’я Маргарет Гарріс, повідомляє Reuters у п’ятницю, 4 вересня.

За її словами, на сьогодні жодна зі створених вакцин від коронавірусу не показала необхідного ефекту: на другій і третій стадії випробувань ефективність всіх вже існуючих препаратів була менша за 50%.

“Ми, дійсно, не очікуємо масової вакцинації до середини наступного року. Третя фаза випробувань повинна зайняти більше часу, бо нам необхідно побачити, наскільки вакцина захищає від хвороби і наскільки вона безпечна”, – сказала Гарріс.

Всі дані, отримані в ході випробувань вакцини від коронавірусу, повинні бути оприлюднені і зіставлені між собою, зазначила представник ВООЗ.

“Багато людей вже зробили щеплення, але ми так і не знаємо, чи діє вакцина. На цьому етапі у нас немає чіткого сигналу про те, наскільки вона ефективна і безпечна”, – заявила Гарріс.

Нагадаємо, добровільно отримати вакцину проти коронавірусу згодні 71,5% опитаних у 20 країнах світу. При цьому за рекомендацією роботодавця готові робити щеплення від коронавірусу тільки 61,4% опитаних.

Поділитись