WP: союзники США насторожено ставляться до зовнішньої політики Байдена

Керівництво низки держав, що входять в число союзників Вашингтона, частково насторожено відноситься до зовнішньополітичного курсу, який проводить адміністрація президента США Джо Байдена, і його результатами.

Про це йдеться в статті, опублікованій в неділю в електронній версії газети The Washington Post з витягами з інтерв’ю з низкою офіційних осіб.

Після безладного виходу з Афганістану і дипломатичних непорозумінь з Францією здається, що зв’язки Америки з багатьма з найбільш надійних союзників слабшають, констатує видання. За його інформацією, менш ніж за рік перебування Байдена при владі серед багатьох його політичних супротивників в країні і навіть серед деяких друзів склалася думка, що президент підірвав довіру до США і ті самі відносини і провідну роль країни в світі, які він обіцяв відновити після правління попереднього американського лідера Дональда Трампа.

«Не можна заперечувати, що Америка повернулася», — зазначив в інтерв’ю президент Латвії Егілс Левітс. Разом з тим, за його словами, «в чомусь вона повернулася в більшій мірі, в чомусь — в меншій».

«Втрата довіри [до США] абсолютно перебільшена», — додав чиновник з європейської держави, ім’я якого не уточнюється. «Зараз це стало кліше у внутрішньополітичних суперечках», — додав він. За словами даного офіційної особи, довіру до адміністрації Байдена в результаті буде залежати від того, «що він зможе зробити, які обіцянки виконає».

Як зазначає видання, представники союзників і партнерів США «неминуче порівнюють» Байдена з Трампом. За оцінкою газети, для деяких офіційних осіб це є «навмисним образою». Як приклад в матеріалі наводяться заяви, з якими глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан виступив у вересні. Коментуючи суперечки між США і Францією, що стосуються розриву контрактів з Австралією по підводним човнам, Ле Дріан тоді зазначив, що ситуація, що склалася «нагадує часи Трампа».

Для тих країн, щодо яких політика США по-справжньому змінилася, таких як Саудівська Аравія, яка втратила привілейованого становища, яке вона мала при адміністрації Трампа, Байден є відстороненим, що викликає у них тривогу, констатує газета, разом з тим відзначаючи, що багатьом країнам він добре знайомий, що їх обнадіює.

У статті, зокрема, наводяться слова глави МЗС Південної Кореї Чон Ий Єна. «Президент Байден є більш обережною людиною, — зазначив він. — Якщо звернути увагу на його минулі заяви щодо Корейського півострова, у нього було дуже розумний підхід до того, як ми можемо мирно вирішити корейський питання».

За словами опитаних виданням осіб, багато чиновників в країнах з числа союзників США «висловили розчарування» рішенням Байдена про виведення сил з Афганістану. Як констатується в матеріалі, «деякі дізналися про це з американських ЗМІ до того, як їх поінформували офіційно». «Це залишає неприємний осад в НАТО, — зазначив європейський представник високого рангу. — Дехто каже, що він повинен був краще впоратися з цим. Але американська адміністрація завжди діє в американських інтересах. Нікого не повинно це дивувати. Люди думали, що Байден буде протилежністю Трампу, але він все одно президент США «.

«Справедливим буде сказати, що був широке коло союзників, які б вважали за краще іншу політику [з боку США]», — наводиться в матеріалі слова співробітника адміністрації Байдена щодо того, як сприйняли інші країни дії Вашингтона в Афганістані.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...