Вучич розповів про вибачення Путіна через слова Захарової

Президент Росії Володимир Путін і глава МЗС РФ Сергій Лавров вибачилися перед лідером Сербії Олександром Вучичем за слова представника зовнішньополітичного відомства Марії Захарової.

Про це сербський президент заявив в ефірі національного телебачення.

Президент Путін переді мною ніколи ні за що не вибачався, і Сергій Лавров теж. А через пост Захарової це зробили обидва.

«При тому що я навіть не нагадував і як вихована людина ніколи б про це не згадав», — сказав глава держави. Вучич також зазначив, що вважає інцидент «прохідним і неважливим».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков підтвердив, що Путін вибачився перед Вучичем під час розмови. При цьому зміст бесіди президентів представник Кремля коментувати не став.

6 вересня представник МЗС опублікувала повідомлення в Facebook, в якому висміяла зустріч Вучича і американського лідера Дональда Трампа. Приводом стало фото, на якому видно, що сербський президент сидить на значній відстані перед Трампом.

У Facebook Захарова поєднала зображення із зустрічі зі знаменитим кадром з фільму «Основний інстинкт». Таким чином вона порівняла позу сербського лідера з допитом героїні Шерон Стоун. «Якщо вас покликали в Білий дім, а стілець поставили так, ніби ви на допиті, сідайте як на фото #2. Ким би ви не були. Просто повірте», — говорилося в пості.

На публікацію Захарової Вучич відреагував особисто

Президент Сербії назвав пост представника МЗС примітивізмом. Він також висловив жаль у зв’язку з тим, що Москва не цінує Сербію як єдину європейську країну, яка не приєдналася до антиросійських санкцій.

Різко відреагував на пост і міністр оборони Сербії Олександр Вулін.

«Вучич ніколи не кидав ні свій народ, ні його друзів, не ображав і не принижував його. Захарова образила всіх, хто захищає Росію і Сербію в більш напружених місцях, ніж Facebook».

Конфлікт був вичерпаний після вибачень

Вирішення ситуації йшло на вищому рівні дипломатичних відомств — до нього доклав зусиль особисто міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Повідомлялося, що він подзвонив сербським колегам, що допомогло зняти непотрібну напругу у відносинах країн.

Захарова також принесла вибачення, доповнивши ними свою публікацію. Вона уточнила, що мала на увазі тільки неприйнятний хід американських організаторів переговорів і їх прийоми для «створення видимості власної винятковості».

Пізніше представник МЗС також пояснила, що сенс її поста був очевидний, але його невірно витлумачили. «Мені здається, на рівному місці не так прочитали мій пост, який був очевидно спрямований. Дивно, що взагалі знайшли там якийсь інший сенс», — сказала вона в телеефірі.

У Кремлі також списали причину конфлікту на нерозуміння і невірну інтерпретацію формулювань. Пєсков понадіявся, що ніхто не стане сумніватися в шанобливому ставленні Москви до керівництва Сербії. «Сербський народ — це братський для нас народ», — підкреслив він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,