Вторгнення на Харківщину може бути частиною хитрої стратегії окупантів – NYT

Вторгнення на Харківщину може бути частиною хитрої стратегії окупантів – NYT

Останній наступ Росії розширив поле бою вздовж північного кордону України і загрожує виснаженням резервів ЗСУ.

Про це пише The New York Times.

У п’ятницю на світанку російські війська розпочали атаку з використанням авіації, артилерії, піхоти та бронетехніки, перетинаючи кордон у напрямку Харкова, другого за величиною міста України. NYT пише, що обидві сторони зараз ведуть важкі бої за ряд сіл за кілька миль від кордону.

Військові аналітики кажуть, що, на їхню думку, вторгнення може бути частиною «хитрої російської стратегії», яка спрямована не обов’язково на захоплення Харкова, а на те, щоб відвести українські сили з інших битв.

«Ймовірно, найближчі тижні стануть дуже похмурими подіями для українських сухопутних військ на сході», – сказав Мік Райан, австралійський генерал у відставці та науковий співробітник Інституту Лоуї.

Він сказав, що хоча наступ у Харківській області хоч нині і «здається невеликим за масштабом», їх його «підірвати моральний дух українців – як цивільних, так і військових».

«Якщо українці вирішать утримати позиції за будь-яку ціну, вони втратять більшу частину своєї армії, що дедалі зменшується», – заявив генерал.

NYT пише, що українські військові збудували складну оборону навколо міста: викопали милі траншей і «засіяли ландшафт» колючим дротом, мінами та «зубами дракона». Українські офіційні особи, починаючи з президента Володимира Зеленського, дали зрозуміти, що надішлю підкріплення, йдеться в статті.

«Проте Україна має бути обережною у своїх діях у відповідь, враховуючи виснаженість її армії. Постачання американського пакету допомоги, який давно відкладався, лише починають надходити на передову. І через таку затримку українці стають більш вразливими, ніж вони були за останні кілька місяців», – пише видання.

Російські війська повільно, але неухильно проривають українську оборону за 150 миль на південь від Харкова, прямуючи до невеликого, але стратегічно розташованого міста Годин Яр.
Нещодавні повідомлення показують, що російські війська просунулися досить близько до найважливішої магістралі, щоби майже перерізати українські лінії постачання, йдеться в статті.

Наступ на Харківщину: аналітики ISW повідомляють про прорив росіян.

Окупанти відновили наступ на північ від Липців (на північ від Харкова) і зосередилися на Глибокому (безпосередньо на північ від Липців). Російські терористи просунулися до околиць населеного пункту і, ймовірно, захопили його.

Поділитись