Володимира Зеленського підозрюють у відмиванні коштів

Володимира Зеленського підозрюють у відмиванні коштів

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) виступив з твердженням, що президент України Володимир Зеленський і його найближче оточення могли бути причетні до відмивання $ 40 млн від структур, пов’язаних з підприємцем Ігорем Коломойським.

Про це в неділю повідомило українське видання “Слідство.Інфо” у фільмі “Офшор-95”, заснованому на витягах з документів з даними про офшорні рахунки ряду світових політиків і відомих людей Pandora Papers ( “Досьє Пандори”).

Як стверджує видання, документи Pandora Papers “частково підтвердили схему переказу коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського в офшорні фірми Володимира Зеленського та його соратників”. Зокрема, за даними “Слідство.Інфо”, журналістам нібито вдалося визначити кінцевих власників офшорів, які могли отримати гроші. Ці кошти “могли бути частиною історії з виведення і відмивання грошей з Приватбанку”, співвласником якого раніше був Коломойський, вважає видання.

Журналісти наполягають, що отримані документи “підтверджують, що в 2012 році” кварталівці “(учасники студії” Квартал 95 “, яку заснував Зеленський,) зареєстрували більше десятка фірм на Британських Віргінських островах, в Белізі і на Кіпрі”. Згідно з опублікованими витягями з документів, в центрі мережі перебувала фірма Maltex Multicapital Corp, яка нібито була порівну поділена між компаніями Зеленського, братами Сергія та Бориса Шефірів та ще одного “кварталівця” – сценариста і режисера Андрія Яковлєва. При цьому номінальним власником центру мережі названа компанія Davegra Limited, власником якої був чинний глава Служби безпеки України Іван Баканов. У документах стверджується, що це зроблено, щоб приховати реальних власників Maltex Multicapital, якими нібито є Зеленський і його партнери.

Одночасно, за даними журналістів, офшорні компанії, які, “ймовірно, перераховували кошти” кварталівцям “, підозрюються у відмиванні мільярдів з Приватбанку”. За даними джерел “Слідство.Інфо”, “переказ грошей відбувався через кіпрську філію Приватбанку”. Нові документи свідчать, що як мінімум одна з компаній лідерів “Кварталу 95” мала рахунок у цьому банку. “Тобто офшори Зеленського також могли бути частиною історії з відмиванням брудних грошей”, робить висновок видання.

У свою чергу французька газета Le Monde, яка також посилається на Pandora Papers, стверджує, що Зеленський незадовго до обрання в 2019 році на пост президента України передав своєму помічникові Сергій Шефір власні акції компанії, пов’язаної з кіноіндустрією і зареєстрованої в офшорі на Британських Віргінських островах.

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань на своєму сайті, також спираючись на документи Pandora Papers, опублікував інформацію про те, що найбільша американська юридична фірма Baker McKenzie надавала допомогу у відмиванні грошей українському олігарху Коломойському.

Поділитись