Військове керівництво КНР відмовилося від контактів із колегами зі США

Військове керівництво КНР відмовилося від контактів із колегами зі США

Багаторазові спроби американських військових чиновників на тлі напруженості навколо Тайваню зв’язатися з китайськими колегами виявились безрезультатними.

Про це повідомила газета Politico, посилаючись на інформовані джерела. Видання зазначає, що “офіційні особи та експерти кажуть, що мовчання Китаю – недалекоглядний та безрозсудний крок, який збільшує ризик ескалації і без того напруженої ситуації”.

“Якщо вони (китайські військові) будуть діяти більш агресивно і частіше перебувати в безпосередній близькості від сил США, нам знадобиться ще більше механізмів для забезпечення безпечного операційного середовища”, – сказав Politico Ренді Шрайвер, який обіймав посаду високопосадовця Пентагону з політики в Азії в адміністрації президента Дональда Трампа.

В останній розмові з начальником Об’єднаного штабу Центральної військової ради КНР Лі Цзоченом, що відбулася 7 липня поточного року, голова Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США Марк Міллі “підкреслював важливість повністю відкритих ліній зв’язку з керівниками міністерства оборони Китаю, щоб гарантувати, що ми зможуть гарантувати, що ми зможуть звернутися до нас. прорахунків”, сказав виданню виконувач обов’язків прес-секретаря Пентагону Тодд Бризіл.

Китай оголосив, що припиняє офіційні контакти з високопоставленими американськими військовими, включаючи регіональних командувачів, а також переговори щодо безпеки на морі.

“Це оголошення конкретно не стосується колег (міністра оборони Ллойда) Остіна і Міллі, і офіційні особи заявили, що ці керівники, як і раніше, відкриті для спілкування”, – пише Politico.

Представник Ради нацбезпеки США Джон Кірбі, у свою чергу, заявив, що хоча відмова Китаю від спілкування з американськими військовими “не повністю позбавляє високопоставлених представників збройних сил можливості поговорити”, ризик інцидентів збільшується.

“Ці лінії зв’язку насправді важливі для того, щоб допомогти знизити ризик прорахунків та неправильного сприйняття”, – сказав Кірбі.

Видання пише, що ризик таких інцидентів зростає. “Китай останнім часом посилив активність у Тихому океані, особливо у Східно-Китайському та Південно-Китайському морях, це викликає тривогу у офіційних осіб США”, зазначає видання.

Обстановка в районі Тайванської протоки загострилася внаслідок візиту до Тайваню спікера Палати представників США Ненсі Пелосі. Пекін заявив США рішучий протест, оскільки цей візит став серйозним порушенням принципів “одного Китаю” та встановлення дипвідносин між КНР та США.

У МЗС КНР заявили, що у відповідь на це грубе порушення суверенітету та територіальної цілісності Китаю буде вжито “рішучих, потужних та ефективних” заходів.

Китай 4 серпня розпочав найбільші за масштабами військові навчання у шести зонах навколо Тайваню з бойовими стрільбами та ракетними пусками, які триватимуть до неділі.

Поділитись