Майбутнє України за президентства Дональда Трампа видається похмурим.
Про це заявив ексрадник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон у колонці для The Telegraph.
На думку Болтона, Трамп вороже ставиться до НАТО, а «його ставлення до України таке саме».
Після інавгурації 20 січня, за його оцінкою, військова та економічна допомога США Україні може значно скоротитися, а переговори про мир із росією «почнуться швидко».
«Своєю чергою фінансова підтримка України Європою зменшиться, оскільки члени ЄС поспішатимуть відновити комерційні зв’язки з Москвою», — пише Болтон.
Він стверджує, що відсутність у нової адміністрації інтересу до російсько-української війни та прагнення якнайшвидше «завершити «війну Байдена» можуть призвести до повної здачі інтересів України перед максималістськими російськими вимогами.
Водночас Болтон критикує адміністрацію Джо Байдена за те, що та «провалила реалізацію майже трирічної програми допомоги Києву і так і не розробила стратегію перемоги» у війні.
Він нагадує, що слабкість США, ймовірно, підштовхне Китай до нападу на Тайвань.
«Що робити? Допомога Україні відповідає життєвим інтересам НАТО. Цей інтерес не зменшується через постійну незадовільну роботу адміністрації Байдена. Чи ігноруємо ми реальність того, що російська агресія загрожує безпеці Альянсу? Чи Україна просто піддасться капітулянтству Трампа? Безумовно, ні», — продовжує він.
І дає власні пропозиції щодо дій союзників після інавгурації Трампа.
🔹Не довіряти «зобов’язанням» Кремля відмовитися від майбутньої агресії проти України.
Москва прагне відновлення імперії, і розглядатиме будь-яку угоду як тимчасову;
🔹Припинення вогню вздовж лінії фронту може бути неминучим, проте потрібно наполягати, щоб в остаточному варіанті угоди було закріплено, що ці лінії не є новими кордонами;
🔹Угода не повинна створювати демілітаризовані зони всередині України або вздовж кордону між двома країнами. Такі зони в інтересах Москви;
🔹Розгортання миротворців під егідою ООН чи навіть НАТО може означати остаточну передачу під контроль рф 20% території України.
Історія інших конфліктів свідчить, що їхня поява сприяє заморожуванню, а не вирішенню конфлікту;
🔹Україна не повинна бути обмежена у можливості приєднатися до НАТО або співпрацювати з ним. Не варто погоджуватися на «фінляндизацію» України;
🔹Якщо деякі країни захочуть надати «вільній Україні» гарантії безпеки, вони повинні мати можливість зробити це, незважаючи на російські вето;
«Ймовірне майбутнє України є похмурим. Давайте не погіршувати його безглуздою мирною угодою», — підсумовує Болтон.