Болтон згадав у своїй книзі перемовини Путіна з Обамою по Криму

Болтон згадав у своїй книзі перемовини Путіна з Обамою по Криму

Колишній помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон стверджує, що президент Росії Володимир Путін під час особистої зустрічі з ним розповів, ніби ще в 2014 році американський лідер Барак Обама висловлював готовність США зняти всі претензії в зв’язку з входженням Криму до складу Росії.

У своїй книзі “Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому” (The Room Where It Happened: A White House Memoir), яка у вівторок надійшла в продаж, Болтон згадує, зокрема, про поїздку в Москву в червні 2018 року, під час якої його прийняв у Кремлі російський лідер. За його словами, поряд з іншими проблемами, була порушена і Україна.

“Путін зайняв дуже жорстку лінію по Україні і докладно говорив про політичні та військові аспекти конфлікту”, – пише Болтон. А обговорювати Крим президент РФ “взагалі відмовився, заявивши, що це питання вирішене і тепер його можна вважати частиною історії”. Потім, продовжує екс-помічник президента, Путін “розповів, як Обама ясно заявив йому в 2014 році, що якщо Росія в своїх діях обмежиться приєднанням Криму, то конфронтацію з Україною можна буде припинити”.

“З якихось причин Обама пізніше передумав, і ми в результаті виявилися в нинішньому тупику”, – додає Болтон.

Раніше Мін’юст США подав до суду на Болтона в зв’язку з підготовкою публікацією його книги. Влада США стверджує, що Болтон порушив зобов’язання про нерозголошення відомостей, що становлять держтаємницю. Трамп призначив Болтона на посаду помічника в березні 2018 року, а вже через півтора року відправив його у відставку.

У понеділок прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков закликав не переоцінювати достовірність мемуарів Болтона, в тому числі в частині інформації, що стосується Путіна. Він підкреслив, що написане в книзі – це “версія Болтона”.

“Це не зовсім типова відвертість для таких високопоставлених чиновників в передачі інформації, яка насправді не призначена для передачі кому б то не було”, – заявив Песков.

“Тут все дуже збалансовано треба оцінювати. У будь-якому випадку у нас, наприклад, не прийнято переказувати зміст розмов глав держав в тій частині, яка не була призначена для широкої світової громадськості, тому ми ніколи це не коментуємо”, – підкреслив Пєсков.

Поділитись