Ведучі білоруських державних каналів звільняються на тлі розгону протестантів

Ведучі білоруських державних каналів звільняються на тлі розгону протестантів

Щонайменше семеро ведучих білоруських держканалів “Білорусь 1” і ОНТ оголосили про своє звільнення на тлі масових протестів в країні. Ведуча ОНТ Ольга Богатиревіч опублікувала в Instagram фото заяви про звільнення “за згодою сторін”, підписана 12 серпня.

“Нас мало, але ми є!” – написала вона. У сторіз Богатиревіч додала: “Краще пізно, ніж ніколи”.

Про звільнення також повідомили ведучі “Білорусь 1” Віра Каретникова, Євген Перлин, Володимир Бурко, Ольга Бельмач і Андрій Макайонок Андрій Єгорович, а також провідний Агентства теленовин Сергій Козлович. Каретникова повідомила про своє звільнення, виклавши картинку з серцем і біло-червоно-білим прапором, який використовують учасники протестів в Білорусі.

“Це мій вибір. З моєї безмежною любов’ю до життя і до роботи сьогодні мій останній робочий день”, – написала ведуча.

“Я ніколи не приховувала свою громадянську позицію і завжди дуже сміливо її дотримуюся. І, напевно, не написала б цей пост, але сьогодні я на мить уявила, що там, на вулиці, зараз мої улюблені люди. І вони постраждали в цих протистояннях” , – додала вона.

Ведучий розважальних проектів Євген Перлин, який вів прямі ефіри на телебаченні з 2009 року, написав у своєму Facebook, що “зараз жоден з розважальних проектів не викликає ту емоцію, заради якої вони замислювалися”.

“Я вирішив, що мій сьогоднішній ефір на Білорусь-1 був останнім. На це рішення ніхто не вплинув, я прийняв його сам. Сподіваюся, що скоро повернеться та сама # МаяКраiнаБеларусь”, – повідомив він.

Співведучий Перлина Андрій Макайонок сказав, що прийняв рішення давно, але не хотів “хайповать на цій темі”.

“Складно говорити “доброго ранку”, якщо за фактом воно не сильно добре Якщо раніше я завжди залишався в нейтралітет, тому що був упевнений: коли ситуація не дуже, має бути людина-позитив, який підтримує всіх своєю посмішкою. Але зараз розумію, що мої посмішки з телевізора, напевно, вже не потрібні. Це посмішка швидше блюзнірська, в нинішній ситуації в країні вона більше не надихає глядачів”, – сказав Макайонок.

Ведучий військової програми “Арсенал” Володимир Бурко звернувся до керівництва збройних сил Білорусі. Він зазначив, що п’ять років негласно був медійним обличчям Міністерства оборони республіки і розповідав “про те, що наша армія сама доблесна і сильна, військова техніка найсучасніша, а весь вищий офіцерський склад – приклад для наслідування”.

“Я ніколи б, навіть в найстрашнішому сні, не подумав, що солдати і техніка, про які я розповідав, можуть бути застосовані проти свого народу … Проти мирного населення країни, проти жінок і не дай Бог дітей”, – сказав Бурко.

Він закликав солдатів і офіцерів “одуматися поки не пізно” і донести своєму керівництву та Раді безпеки, що “ваші методи і методи суміжних структур є варварськими і антигуманними”.

“Я прошу вас прийняти вірне рішення, рішення, яким ми, білоруси, будемо пишатися, тому що поки тільки наростає ненависть від того, що ми бачимо”, – зазначив ведучий. Говорячи про звільнення, він сказав, що пішов сам, але “не без пригод”.

Сергій Козлович у відповідь на підтримку після свого звільнення підкреслив, що не вважає себе героєм.

“Серед журналістів герої ті, хто з гарячих точок розповідають вам про те, що відбувається. У ранкових новинах на телику я читав офіційну інформацію, в тому числі від МВС. А зараз прошу уважно і по можливості з різних сторін дивитися на будь-які посади. Те, що відбувається на вулицях – моторошно і не вкладається в мої розуміння адекватної поведінки силових структур “, – написав ведучий в сторіз.

Поділитись