Головком ЗСУ Валерій Залужний, чутки про відставку якого ходять дедалі активніше, написав колонку для CNN про своє бачення нової стратегії війни.
Він описує труднощі, з якими зіткнулася Україна як на полі бою, так і через скорочення західної допомоги, що призводить до виснаження запасів озброєнь у ЗСУ. Також він пише про неефективність західних санкцій, завдяки чому Росія розвиває свій ВПК.
Також він фактично звинуватив політичне керівництво України в тому, що воно не може забезпечити процес мобілізації в армію. Крім того, Валерій Залужний заявив про проблеми в українському ВПК та монополізації цієї галузі.
«Ми маємо визнати значну перевагу, яку має противник у мобілізації людських ресурсів, і порівняти її з нездатністю державних інститутів України підвищити чисельність наших збройних сил без використання непопулярних заходів. Зрештою, нас, як і раніше, стримує недосконалість нормативно-правової бази в нашій країні, а також часткова монополізація оборонної промисловості. Це призводить до вузьких місць у виробництві – наприклад, боєприпасів – що ще більше посилює залежність України від її союзників у постачанні», – вважає Залужний.
Також він пише про існуючу в Україні «політичну напруженість».
«Ми маємо боротися зі скороченням військової підтримки з боку ключових союзників, борючись із власною політичною напруженістю», – написав Залужний.
Стратегічним виходом із ситуації, коли Україна не має переваги над противником ні в чисельності військ, ні в кількості озброєнь, він бачить ставку на безпілотники, які, на думку головного комітету, повністю змінюють «дизайн» сучасної війни.
«Дуже важливо, що саме безпілотні системи, такі як дрони, поряд з іншими видами сучасної зброї забезпечують найкращий спосіб для України уникнути втягування у позиційну війну, в якій ми не маємо переваги. Це також відкриває можливість завдання раптових масованих ударів по критично важливих інфраструктурних об’єктах противника і вузлів зв’язку без розгортання дорогих ракет або авіації, що пілотується. Нові операції ЗСУ можуть включати створення цифрових полів, контроль радіоелектронного середовища або комбіновану операцію з використанням атакуючих дронів і кіберактивів», – написав Залужний.
Іншими словами, головком ВСУ пропонує перейти на стратегію максимального розширення використання дронів для завдання ударів під силу РФ, тому що в іншому – по людях і техніці – цього зробити не вийде.
«За його визнанням, у суспільстві, яке, можливо, не бажає наражати велику кількість молодих чоловіків і жінок прямої небезпеки, дрони з дистанційним управлінням є більш прийнятним типом бойових дій», – коментує CNN статтю Залужного.