В Італії заборонили застосування 250 тисяч доз вакцини AstraZeneca

Обсяг забороненої до застосування в Італії партії вакцини AstraZeneca становить 250 тисяч доз, заявив президент Італійського агентства з лікарських засобів (Aifa) Джорджо Палу.


Відомий вірусолог підкреслив, що по завершенні перевірок партія препарату знову отримає дозвіл.

Три летальні випадки незабаром після щеплення від коронавирусной інфекції з використанням препарату АstraZeneca були зафіксовані на Сицилії. Вони вивчаються слідчими органами Італії. На минулому тижні Aifa повідомило, що заборонило використання в країні доз з партії ABV2856 «в якості запобіжного заходу» до з’ясування всіх обставин. Прем’єр-міністр країни Маріо Драгі пізніше вказав, що італійські медична влада не знайшли докази зв’язку між застосуванням даної вакцини і смертю кількох громадян. Застосування вакцини від британо-шведської компанії з інших партій, які її в Італії триває.

«Мова йде про партії в 500 тисяч доз, з яких 250 тисяч були доставлені в Італію, а 170 тисяч були введені без серйозних побічних ефектів. Щороку тромбоемболія (закупорка судин) вражає приблизно одну людину на тисячу жителів. Серед молоді ця цифра зростає до одного випадку на 10-100 тисяч жителів», — сказав глава Aifa.

За його словами, страх перед вакцинацією і необґрунтовані заяви ставлять під загрозу стратегію боротьби з коронавирусной інфекцією. «Вакцини безпечні, досить подивитися на цифри. Препарат AstraZeneca ввели 11 мільйонам чоловік у Великобританії. Там зафіксовані 269 тромбоемболій після застосування, з яких 45 були смертельними. Однак вони пов’язані з вакцинацією лише за часом, пряма причина не була виявлена», — сказав експерт .

Нещодавно країни ЄС отримали чергові великі партії оксфордської вакцини від AstraZeneca, зокрема, партія ABV5300 була відправлена ​​в 17 країн. Влада Австрії, Естонії, Литви, Латвії та Люксембургу в якості запобіжного заходу вирішили призупинити використання доз з цієї партії. У четвер використання препарату призупинили також Данія, Норвегія і Ісландія, пізніше — Нідерланди. У п’ятницю таким же чином поступила Болгарія. Аналогічне рішення щодо доз з партії ABV2856 ухвалила влада Італії і Румунії.

Європейський лікарський регулятор — Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) повідомило, що продовжує розслідування інцидентів з пацієнтами, які отримали щеплення з однієї партії вакцини AstraZeneca в ряді країн ЄС і у яких пізніше були зареєстровані тромбоемболічні ускладнення, але як і раніше вважає, що поки немає ніяких вказівок, що саме вакцина могла викликати такі стани.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...