США не можуть диктувати умови Індії та вимагати від неї розриву відносин із Росією.
Про це написав індійський письменник та журналіст Уллех Н.П. у статті для газети Wiener Zeitung.
«Якщо США подумали, що вони можуть диктувати умови Індії чи відмовляти її від продовження відносин із Росією, то наша відповідь така: ми не ваші васали. США годі очікувати, що Індія вважатиме чужих ворогів своїми. У нас є свої стратегічні інтереси так само, як і у них. Для Індії військові зв’язки з Росією мають вирішальне значення, оскільки відносини тривають багато десятиліть», — йдеться в матеріалі.
Журналіст зазначив, що прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився вводити санкції проти Москви, його рішення підтримала більшість населення.
“У минулому Росія підтримувала Індію перед жорсткими заходами Заходу в багатьох серйозних конфліктах – у Кашмірі з 1947 року, на Гоа в 1961 році або в Бангладеші в 1971 році”, – нагадав Уллех.
Він також обурився, що Вашингтон продовжує відправляти зброю Києву.
Раніше, 17 серпня, оглядач Washington Examiner Том Роган заявив, що Індія відчуває до РФ «якусь повагу», тому не приєдналася до антиросійських санкцій.
До цього, 10 серпня, агентство Reuters повідомило, що компанії Індії все частіше оплачують постачання російського вугілля китайськими юанями та дирхамами ОАЕ.
Наголошувалося, що республіка суттєво збільшила за останні місяці імпорт вугілля з РФ. Митні дані за червень показують, що недоларові платежі перетворилися на звичне явище, оскільки банки та трейдери регіону намагаються звести до мінімуму ризики порушення санкцій Заходу щодо Росії. Таким чином, за даними агентства, у червні компаніями Індії було сплачено як мінімум 742 тис. т вугілля з Росії у вищевказаних валютах, а це 44% від усього обсягу 1,7 млн т цього виду сировини за червень.
Тим часом газета The Economic Times 6 серпня написала, що Росія посіла друге місце за обсягом експорту нафти до Індії після Іраку за червень.
На початку червня британська газета Independent заявила, що після запровадження нафтового ембарго перевезення нафти з Росії подвоїлися, зокрема, до Індії та Китаю. Відмова європейських компаній від поставок російської нафти дозволила перевізникам, що залишилися, отримувати «шалений прибуток», а також поповнити бюджет Москви на мільярд доларів.
У травні Росія також випередила Саудівську Аравію, ставши другим за величиною постачальником нафти до Індії після Іраку. За той місяць нафтопереробники Індії закупили у РФ близько 25 млн. барелів нафти.