В Євросоюзі запропонували переглянути партнерство зі США

Євросоюз може переглянути своє партнерство з США на тлі ситуації зі створенням AUKUS і напруженості у відносинах Франції з країнами нового об’єднання, заявив єврокомісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.


«Звичайно, в Європі зростає відчуття, що в наших трансатлантичних відносинах щось зламане. Це правда, що ми чуємо деякі думки в Європі про те, що, ймовірно, після того, що сталося за останні два місяці, може бути гарною ідеєю переглянути все, що ми робимо, і наше партнерство», — сказав Бретон в інтерв’ю газеті Financial Times.

Він прокоментував ситуацію, повідомляє видання, після того як Франція вирішила спонукати Брюссель перенести засідання Ради ЄС-США з торгівлі та технологій, оскільки Франція «розгнівана» ситуацією навколо підводних човнів за згодою США, Австралії та Британії. Зустріч повинна була пройти в американському місті Піттсбурзі у вересні.

«У цій Раді є багато очевидних речей в питанні про те, що ми можемо дати США і будемо здатні дати, але, можливо, не завжди ясно, що можуть нам дати США. Я твердо вірю в співпрацю між США і Європою, тому що у нас багато спільних інтересів. і якщо ці загальні інтереси збігаються з інтересами Європи, то чому б і ні? Але це (партнерство — ред.) має відповідати їм», — зазначив він.

Австралія уклала партнерство з Великобританією і США в галузі оборони і безпеки AUKUS і заявила про вихід з угоди по підводним човнам з французькою компанією Naval Group. Угода на 56 мільярдів євро, яке називали «контрактом століття», передбачало виробництво 12 ударних підводних човнів класу Barracuda.

Раніше глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан назвав рішення Австралії про розрив угоди «ударом в спину» і заявив, що він «в гніві». Париж чекає пояснень як з боку Австралії, так і з боку США. Держсекретар при французькому МЗС Клеман Бон заявив, що Європа повинна посилювати стратегічну автономію та оборону після інциденту з Австралією.

Пізніше прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон після скандалу в зв’язку зі створенням альянсу AUKUS заявив, що його країна відчуває любов до Франції, передає Bloomberg.

«Ми дуже, дуже пишаємося нашими відносинами з Францією. Наша любов до Франції невикорінна», — сказав він.

Глава уряду зазначив, що Лондон прагне налагодити відносини з Парижем після розриву контракту на поставку французьких підводних човнів Австралії.

Він також нагадав, що Великобританія і Франція співпрацюють у військовій сфері в Малі і в прибалтійських державах.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , , ,