Уряд України створює спеціальний центр для формування позовів проти Росії

Уряд України створює спеціальний центр для формування позовів проти Росії

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України ініціювало створення “національного центру документування фактів порушення прав і свобод людини на “тимчасово окупованих територіях України”, робота якого стане основою для подачі позовів проти Росії в міжнародні суди.

Про це повідомила глава відомства Оксана Коляда.

“Ми ініціювали створення національного центру документування фактів порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях. Таким чином, ми хочемо створити державний інститут, який буде формувати політичну позицію України”, – заявила вона в коментарі “Радіо Свобода”. При цьому уточнюється, що “центр документування буде узагальнювати дані Української гельсінської спілки з прав людини, всіх рівнів в організації “Донбас SOS” та інших недержавних організацій”, а його діяльність “стане основою для подачі позовів до міжнародних судів у справах України проти Росії”.

Передбачається також, що нова структура буде надавати дані за інформаційними запитами від інших відомств, журналістів, міжнародних організацій. Коляда повідомила, що ініціатива знаходиться на стадії “розробки механізму дії центру”.

Міністр також повідомила, що уряд планує створити ще й Фонд реінтеграції Криму. Нова структура буде надавати гранти організаціям, які раніше діяли на півострові, на проведення конкурсів, фестивалів і наукових досліджень.

У Росії відреагували на підготовку нових позовів Києва проти Москви

Україна може втратити надійного торговельно-економічного партнера в особі Росії, якщо і далі продовжить готувати позови проти Москви.Таку думку висловив перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

“Не можна працювати з країною, яка постійно намагається хитрувати і обманювати. Поведінка Києва — шлях в нікуди. Зрозуміло, що всі ці позови будуть тривати роками, я не впевнений, що нинішній уряд дочекається їх дозволу в європейських судах”, — цитує його RT. Джабаров додав, що Україну надихає ідея, що її підтримує ЄС, тому Київ починає «захоплюватися».

«Українська сторона трохи загралася з цими новими позовами. Мабуть, їх надихнуло, що деякі ранні рішення були явно ангажовані Заходом і нічим не виправдані. Напевно, Київ думає, що так буде завжди», — додав сенатор.

Нагадаємо, раніше міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що країна розглядає можливість подачі нових позовів проти Росії в міжнародні інстанції.

Нагадаємо, Україна виграла у Росії апеляцію у Світовій організації торгівлі (СОТ) у справі про заборону експорту вагонів.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка. «Це велика сатисфакція для нас», — сказав він. СОТ частково переглянула вердикт панелі арбітрів і за двома пунктами погодилася з Україною, відхиливши доводи Росії.

Україна подала позов проти Росії в жовтні 2015 року. Тоді позиція Києва полягала в тому, що Москва з 2013 року необґрунтовано обмежувала поставки вагонів та інших комплектуючих. У 2018-му році група експертів погодилася з думкою Москви: СОТ тоді обґрунтувала, що зниження імпорту пояснюється не введенням обмежень з боку Росії, а іншими причинами. Влітку 2018 року Україна оскаржила це рішення.

 

Поділитись