В Україні введуть кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти людяності

В Україні введуть кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти людяності

У Верховній раді України в четвер пройшло перше читання законопроекту, який вводить кримінальну відповідальність за вчинення злочинів проти людяності.

Напередодні документ розглянув комітет з питань правоохоронної діяльності, який рекомендував його до прийняття.

Про те, що парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності дасть зелене світло законопроекту, що вводить в кримінальний кодекс України такі поняття, як «геноцид» і «військові злочини», стало відомо ще напередодні засідання профільного комітету Верховної ради, яке відбулося напередодні. Голова комітету Денис Монастирський, виступаючи на брифінгу, повідомив: його колеги не мають суттєвих претензій до проекту закону, і є всі підстави вважати, що документ буде підтриманий більшістю депутатів Ради і прийнятий до кінця поточної парламентської сесії.

«У країні, де шостий рік йде війна, просто не можна дозволити залишати безкарними злочини проти людяності і військові злочини, що здійснюються на тимчасово окупованих територіях», – написав парламентарій на своїй сторінці в Facebook, закликавши колег підтримати проект закону.

Зараз в кримінальному законодавстві України, зазначив пан Монастирський, відсутнє визначення військових злочинів і злочинів проти людяності, через що слідчі і прокурори не можуть належним чином кваліфікувати протиправні дії представників збройних формувань на південному сході України.

Один з авторів проекту закону, доцент кафедри кримінального права та кримінології Київського національного університету Костянтин Задоя повідомив: робота над документом йшла декілька років, і до неї були залучені провідні українські фахівці в галузі кримінального права.

“Цей законопроект важливо прийняти з чисто людських міркувань. Перш за все це важливо зробити в інтересах жертв військових злочинів. Вони заслуговують чесної оцінки того, що з ними сталося, і повинні бути впевнені в неминучості покарання для тих, хто винен в їх страждання”, – зазначив пан Задоя.

У свою чергу, постійний представник президента України в автономній республіці Крим Антон Кориневич заявив, що з прийняттям нового закону з’явиться можливість залучити до відповідальності і тих, хто, «скоював злочини на півострові».

“Переслідування кримських татар, переселення громадян Російської Федерації на тимчасово окуповану територію, злочини проти українців в Криму, тортури, катування, викрадення людей – це все ті найтяжчі воєнні злочини, які скоюють представники окупаційної адміністрації Російської Федерації на території Криму. Цим законом ми надаємо нашим правоохоронним органам якісний інструмент для того, щоб вони робили свою важливу роботу”, – вважає Антон Кориневич.

Законопроект передбачає відсутність терміну давності для військових злочинів і злочинів проти людяності, крім того, засуджені не зможуть розраховувати на амністію. Автори законопроекту впевнені: все його положення і визначення відповідають європейському законодавству і ні в чому не суперечать міжнародним юридичним нормам.

Поділитись