Посол України в Берліні Андрій Мельник закликав Німеччину якнайскоріше і без жодних умов домогтися вступу країни в НАТО.
Про це він заявив в інтерв’ю виданню Welt am Sonntag, опублікованому 18 квітня.
«Німеччина особливо, як країна, яка несе особливу історичну відповідальність за нацистські злочини проти українського народу, повинна зіграти провідну роль, щоб Україна стала членом НАТО. І як можна швидше, без «але» і «а якщо», – сказав він.
За словами Мельника, тільки якнайшвидше приєднання України до альянсу може запобігти в Європі нову війну.
«Для німецьких вух це може прозвучати як провокація для (президента Росії) Путіна. Зовсім навпаки: це буде холодний душ, який охолодить гарячі голови в Кремлі», – сказав посол.
Також Мельник закликав німецький уряд надати підтримку Україні, зокрема, попередити Москву про болючі наслідки в разі вторгнення на Україну. В такому випадку, на його думку, необхідно вдатися до міжнародного бойкоту Росії і судовому переслідуванню в Міжнародному кримінальному суді за військові злочини, а також до «повного економічного ембарго, перш за все, на імпорт сировини, а також повного заморожування інвестицій».
Раніше Мельник неодноразово виступав з гучними заявами. Так, 15 квітня він повідомив про те, що Україні необхідно повернути собі ядерний статус, в разі якщо країна не зможе вступити в НАТО. За його словами, Україні потрібна не тільки моральна підтримка, їй також необхідні сучасні системи озброєнь.
Президент України Володимир Зеленський повідомив 16 квітня, що обговорив на зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макрона питання членства України в Північноатлантичному альянсі. Зеленський зазначив, що Київ відчуває підтримку Парижа в отриманні Україною плану дій щодо членства в НАТО.
15 квітня в інтерв’ю газеті Le Figaro український лідер заявив, що країна заслужила «вийти із залу очікування» ЄС і НАТО. Він зазначив, що сподівається, що Франція підтримає ці прагнення.
12 квітня Зеленський звернувся до президента США Джо Байдена з проханням допомогти Україні вступити в альянс. За його словами, країні потрібна фінансова підтримка, а також більше зброї «для посилення протистояння Росії». Крім того, кількома днями раніше Зеленський запевняв, що членство України в НАТО – це єдиний спосіб припинити конфлікт в Донбасі.