Український політолог пояснив страх Німеччини і Франції через військову міць України

Український політолог пояснив страх Німеччини і Франції через військову міць України

Український політолог Вадим Карасьов пояснив причини, через які західні держави не бажають пускати країну в Євросоюз і НАТО.

Про це він розповів в ефірі телеканалу «Україна 24».

Як пояснив Карасьов, Німеччина і Франція не готові визнати Україну частиною Заходу через її військову могутність. За його словами, якщо Київ буде членом НАТО і ЄС, то це може привести до домінування Східної Європи над Західною. «Це змінює всі баланси, це не в інтересах Німеччини, Франції, інших західноєвропейських країн», – додав він.

Україна – це велика територія, велика кількість населення, на тлі багатьох балтійських або балканських країн у України велика військова міць. І це німців і французів насторожує.

Політолог зазначив, що в такому випадку проатлантичний фланг Європи буде антинімецьким через проблеми західних держав з поляками і країнами Балтії, особливо після закінчення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Зовсім недавно посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс заявила, що обов’язковою умовою для прийняття країни до складу НАТО є інституційна реформа в сфері оборони. Однак поки українська влада не досягла прогресу в цьому напрямку, підкреслила вона. Незважаючи на це, рішення про вступ України в альянс підтримують більшість членів військового блоку.

Трохи пізніше глава МЗС України Дмитро Кулеба порівняв вступ країни в НАТО з копанням тунелю з двох сторін. «Це реально рух двох партнерів, двох сторін до спільного результату», – пояснив він. Міністр підкреслив, що Захід в першу чергу повинен визнати, що Україна є його повноцінною частиною, а не «повсталої провінцією руського міра» або буферною зоною.

У Росії ймовірність вступу України в Євросоюз і НАТО оцінюють скептично. Заступник директора Інституту країн СНД Володимир Жарихін пояснив, що військові сили США можуть користуватися територіями держави і без її участі в НАТО, а Євросоюзу вона просто не потрібна. При цьому сама Росія навіть при бажанні не зможе допомогти Україні в цьому питанні, хоча б тому, що Москву ніколи не приймуть ні в НАТО, ні в ЄС.

30 липня Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) затвердила нову стратегію зовнішньополітичної діяльності. Відповідно до неї Україна рухатиметься європейським курсом і намагатися протидіяти «агресивній політиці» Росії. Дмитро Кулеба назвав офіційне затвердження документа історичною подією.

У лютому 2019 року тодішній президента України Петро Порошенко підписав закон про зміни в Конституції країни, що закріплюють її курс на вступ в НАТО і ЄС. Поправки скасовували позаблоковий статус Києва і фіксували «європейський вибір» України.

У НАТО про можливий вступ України говорять ще з 2008 року. Альянс регулярно оновлює список вимог, обов’язкових до виконання, проте конкретних термінів прийняття країни до своїх лав поки не називають. У липні Володимир Зеленський розповів про те, що Україна чекає нового сигналу про перспективу членства в НАТО в 2023 році.

Тоді ж український президент зажадав від Брюсселя предметної розмови з приводу перспектив вступу країни в ЄС. «Нам потрібне політичне наповнення і геополітичне бачення майбутнього цієї ініціативи, інакше незрозуміла доцільність цього взагалі», – заявив він.

Поділитись