Угорщина заборонила людям юридично змінювати стать, а це може призвести до подальшої нетерпимості та дискримінації щодо ЛГБТ-спільноти в країні.
Про це повідомляє CNN.
Парламент проголосував у вівторок, щоб зупинити представникам трансгендерних та інтерсексуальних меншин змінювати свою стать у документах, що засвідчують особу.
Законодавці Угорщини проголосували – 134 голосами «за», 56 голосами «проти» та чотирма «утрималися» – визначати стать за ознакою «статі при народженні», зареєстрованої у свідоцтві про народження.
“Це рішення відштовхує Угорщину назад до темних століть і витоптує права трансгендерних та інтерсексуальних людей. Це не лише піддасть їх подальшій дискримінації, але й поглибить і без того нетерпимість. та вороже середовище, з яким стикається ЛГБТІ-спільнота “, – заявила дослідниця Міжнародної амністії Кріштіна Тамас-Сарой заявила в заяві, опублікованій в Інтернеті.
Угорська правозахисна організація Hatter Society заявила, що закон порушує конституційне основне право і проти цього виступає Європарламент та Верховний комісар ООН з прав людини. Зараз ЛГБТІ-організації зараз вимагають направити закон на розгляд до Конституційного Суду.
Конституційний Суд є головним органом, що захищає демократичну державу через верховенство права, і приймає рішення про конституційність актів парламенту та інших справ.
Поки Угорщина є членом Європейського Союзу, прем’єр-міністр Віктор Орбан приймав необдумані рішення, про які попереджають лідери ЄС, які підірватимуть демократію країни.
Однак уряд захищав закон, як пише CNN, який “не зачіпає право чоловіків і жінок вільно відчувати та здійснювати свою особистість так, як вони хочуть.
“Ні в якому разі відповідний розділ законопроекту, який критикують деякі люди, не заважає будь-якій людині здійснювати свої основні права, що випливають із людської гідності жити відповідно до своєї ідентичності, так само як держава не може нормативно доручити нікому, що думати”.
Дарієн Флемінгтон, співголова виконавчого комітету ILGA-Europe, заявив, що запропонована тоді заборона правового визначення статі є однією з “тривожних сигналів того, як уряди з сильними авторитарними тенденціями посилюються кризою для подальшого обмеження прав вразливих груп та меншин . “
В даний час Угорщина визнає легальні спілки для одностатевих пар, але правляча партія Фідес та його лідер Орбан виступають проти легалізації одностатевих шлюбів.
У серпні минулого серпня Coca-Cola зіткнулася з реакцією політиків та консервативних активістів після того, як розмістила рекламу зображення одностатевих пар, що цілуються та тримають пляшки.
Принаймні один провідний політик з партії Fidesz та консервативних ЗМІ закликав бойкотувати їх продукцію або заборонити рекламну кампанію.
Однак опитування, проведене в 2017 році Міжнародною асоціацією лесбіянок, геїв, бісексуалів, транс та інтерсексусів, виявило, що понад 60% жителів країни вважають, що рівні права повинні бути надані всім, незалежно від сексуальної орієнтації.