Учасник січневого штурму Капітолію попросив притулку у Білорусі

Учасник січневого штурму Капітолію попросив притулку у Білорусі

Учасник січневих протестів у Вашингтоні Еван Ньюман попросив притулку у Білорусі, повідомив державний телеканал “Білорусь 1”.


Прихильники Дональда Трампа 6 січня проникли до Капітолію, заблокувавши на кілька годин роботу конгресу, загинули учасниця протесту та поліцейський. Після того, як правоохоронці видалили сторонніх з будівлі, конгресмени затвердили перемогу Джо Байдена на президентських виборах.

“Американець Еван Ньюман просить притулок у Білорусі. <…> Один із учасників протестів у Вашингтоні, кого американський уряд звинувачує у захопленні Капітолію, нелегально перейшов білоруський кордон і просить захисту”, — йдеться у сюжеті телеканалу.

Чоловік заявив, що його внесли до списку найбільш розшукуваних ФБР злочинців із проханням до громадськості допомогти у пошуку.

“Мене звинувачують, я вважаю, у шести справах. Думаю, всі вони є кримінальними злочинами… Але я не вважаю, що я вчинив якийсь злочин. Одне з обвинувачень було дуже образливим: стверджується, що я вдарив офіцера поліції, але це не має жодних підстав”, – сказав Ньюман.

За його словами, він розумів, що його “впізнають, тому насамперед поїхав”.

“Я почав ховатися, їздити Америкою… найняв юриста, адвокат сказав, що я можу поїхати до Європи у відрядження. Тому я спланував її для своєї компанії з виробництва сумок”, – сказав він.

Американець пояснив, що це дозволяло виграти час, щоб адвокат розібрався з його справою, оскільки жодних судових розглядів щодо чоловіка на той момент не відбувалося.

За інформацією телеканалу, Ньюмана затримали білоруські прикордонники у серпні при спробі потрапити до країни через кордон з Україною, щоб “згодом просити тут притулку”. Він пройшов шлях із США до Італії літаком, звідти поїздом до Швейцарії, автомобілем до Німеччини, потім до Польщі, а потім до України, де проживав у Житомирі близько чотирьох місяців, поки не помітив за собою стеження.

“Я не наважувався попросити притулку, поки СБУ не почала переслідувати мене в Україні. Це політичне переслідування, а не розслідування кримінального злочину”, – зазначив Ньюман.

Чоловік, який проживав у Каліфорнії з дружиною та дітьми, розповів телеканалу про свої “пригоди” у прип’ятських лісах, як потрапив у болото, бачив диких кабанів, змій, павуків.

Поділитись