Американська преса опублікувала Досьє на Фейсбук і Цукерберга

Глава Facebook Марк Цукерберг заявив про скоординовані спроби обмовити його компанію.

За його словами, сумлінна критика допомагає стати кращою, але те, що відбувається зараз, це перекручена картина.

Американська преса опублікувала внутрішні документи Facebook, які, на її думку, можуть свідчити про поширення соціальної мережі дезінформації.

Досьє на Фейсбук напередодні опублікували 17 медіа організацій, включаючи CNN, Fox New та WSJ — масив документів журналісти отримали від колишньої співробітниці Фейсбука Френсіс Хауген, яка раніше дала публічні свідчення в Конгресі США та британському парламенті та розповіла про те, що відбувається всередині компанії. Досьє проливає світло на те, як Фейсбук виявився не готовим до того, як рух конспірологів, які згодом атакували Капітолій 6 січня, використовував у своїх цілях платформу для поширення дезінформації про нібито вкрадені у Дональда Трампа вибори — Фейсбук почав вживати заходів лише після насильницького захвату. Фейсбук знав, що соцмережу використовували для розпалювання насильства в Ефіопії і мало що зробив, щоб зупинити це. Фейсбук знав з 2018 року про те, що платформа використовується для торгівлі людьми — ситуація зайшла так далеко, що 2019-го компанія Еппл пригрозила позбавити Facebook та Instagram доступу до магазину додатків App Store.

На сьогоднішній день проблема з торгівлею людьми у Фейсбуці та Інстаграм досі не вирішена. І нарешті, системи безпеки Фейсбуку не застосовуються аналогічно в неангломовних країнах — платформа не інвестує достатньо ні в ресурси, ні в штат у таких країнах (платформа працює 50 мовами).

Американські ЗМІ роблять висновок, що керівництво Facebook часто ухвалює рішення, виходячи з бажання забезпечити домінування компанії на ринку.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,