У відносинах Росії і США почалася нова криза

У відносинах Росії і США почалася нова криза

Російський посол в США терміново їде в Москву для консультацій

Про це пишуть російські ЗМІ.
Російський посол у Вашингтоні Анатолій Антонов повинен повернутися в Москву 20 березня для консультацій. За словами представника МЗС Росії Марії Захарової, вони «займуть стільки часу, скільки потрібно», а зустрічі пройдуть не тільки в міністерстві закордонних справ, а й в інших відомствах.

Захарова також відповіла на запитання про безпрецедентність такого кроку.

«В силу того, що і так атмосфера досить емоційно заряджена, я просто скажу, що такого я не пригадаю», – підкреслила вона.

З послом обговорять кризу у відносинах Росії і США

Під час візиту в Москву з Антоновим будуть обговорюватися шляхи «виправлення перебувають в кризі російсько-американських зв’язків», вказали в міністерстві. Підкреслюється, що добрі і прагматичні зв’язки між Москвою і Вашингтоном відповідають бажанням росіян і американців, а також всього міжнародного співтовариства.

За словами Захарової, рішення про консультації прийнято з метою проаналізувати перспективи відносин з Вашингтоном.

«Нова американська адміністрація перебуває при владі майже два місяці, не за горами символічний рубіж в 100 днів, і це відповідний привід постаратися оцінити, що у команди [президента США] Джо Байдена виходить, а що не дуже”, – пояснила вона.

«Для нас же головне – визначити, якими можуть бути шляхи виправлення перебувають у важкому стані російсько-американських зв’язків, заведених Вашингтоном в останні роки по суті справи в глухий кут», – додала вона. Вона вказала, що Москва зацікавлена ​​в тому, щоб не допустити «їх незворотною деградації, якщо американці усвідомлюють пов’язані з цим ризики».

Напередодні Байден допустив різкі висловлювання на адресу Росії і Путіна

Президент США Джо Байден в інтерв’ю телеканалу ABC News заявив, що хоче притягнути російську державу до відповідальності за передбачуване втручання у вибори в США. Він розповів про розмову з російським лідером Володимиром Путіним і додав, що той «заплатить», якщо виявиться винен.

«У нас з ним була довга розмова. Я знаю його досить добре. Коли розмова почалася, я сказав: “Я знаю тебе, ти знаєш мене. Якщо я з’ясую, що це правда сталося, – будь готовий”», – наводить сайт каналу розповідь Байдена.

Як саме Путін і Росія повинні будуть «заплатити» за передбачувані втручання, демократ не уточнив. У тій же розмові Байден допустив різке висловлювання на адресу російського президента.

16 березня розвідка США опублікувала доповідь, в якій звинуватила Росію та Іран у втручанні в президентські вибори 2020 року. Вашингтон звинувачує Москву в спробах підтримати переобрання екс-президента Дональда Трампа, дискредитувати Байдена і «посіяти ворожнечу» в американському суспільстві. При цьому Іран також нібито «робив спроби вплинути на вибори в США» і намагався не допустити перемоги Трампа. У зв’язку з цим США вже анонсували санкції проти Росії і Ісламської Республіки.

Поділитись