Прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі повідомила, що Сполучені Штати підготували резервні кошти на випадок «подальших зазіхань з боку Росії на Україну».
За її словами, Вашингтон буде непохитний у підтримці українського «суверенітету і територіальної цілісності». Дженніфер Псакі також спростувала інформацію ЗМІ про згортання підтримки Києва в області безпеки, зазначивши, що напередодні американо-російського саміту США надали Україні пакет допомоги, в тому числі «летального характеру», на суму $ 150 млн.
Прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що США підготували резервні кошти на випадок «подальших зазіхань з боку Росії на Україну».
«Як президент Байден прямо сказав Володимиру Путіну, ми будемо непохитні в нашій підтримці суверенітету і територіальної цілісності України», – йдеться в її заяві, опублікованій на сайті Білого дому.
Дженніфер Псакі також спростувала інформацію, що з’явилася в ЗМІ інформацію про припинення допомоги Києву в області безпеки.
«Думка про те, що ми затримуємо надання Україні допомоги в сфері безпеки, просто безглузда. Тільки минулого тижня – напередодні американо-російського саміту – ми надали пакет допомоги в області безпеки на суму $ 150 млн, включаючи допомогу летального характеру. В даний час ми передали (Україні) всю суму, схвалену Конгресом в рамках відповідної ініціативи», – підкреслила прес-секретар Білого дому.
Вона також нагадала, що за два дні до зустрічі з президентом Росії Джо Байден «виступив в НАТО перед усім світом» із заявою про те, що Вашингтон продовжить підтримувати Україну, щоб вона «могла протидіяти фізичної агресії з боку Росії».
Москва неодноразово спростовувала подібні звинувачення, підкреслюючи, що не є стороною внутрішньоукраїнського конфлікту і не зацікавлена в збройному зіткненні з Україною.
Нагадаємо, пункт про виділення Києву військової допомоги в розмірі $ 250 млн містився в проекті оборонного бюджету США на 2021 фінансовий рік (National Defense Authorization Act, NDAA), який був схвалений сенатом в 2020-му. Незважаючи на те що 45-й президент США Дональд Трамп заблокував прийняття цього документа, пізніше конгрес подолав його вето.
Крім того, в квітні 2021 року Комітет з міжнародних відносин сенату США схвалив законопроект «Про партнерство з Україною у сфері безпеки», який збільшує американську військову допомогу Києву з $ 250 млн до $ 300 млн, включаючи летальні озброєння.
Раніше глава Пентагону Ллойд Остін під час спільної прес-конференції з держсекретарем США і генсеком НАТО заявив, що Вашингтон планує продовжувати поставки українській стороні деяких видів озброєнь, а також відправку військових інструкторів.
«Ми надавали Україні певну матеріальну підтримку в минулому і будемо прагнути це робити надалі», – додав Остін.