У США запропонували оголосити росії перемир’я

У США запропонували оголосити росії перемир’я

Україні треба перейти в оборону та запропонувати Росії перемир’я.

Про це йдеться у статті відомих американських експертів-міжнародників Річарда Хааса та Чарльза Капчана у Foreign Affairs.

«У довгостроковій перспективі цей стратегічний поворот дасть зрозуміти Росії, що вона не може просто сподіватись пережити Україну та готовність Заходу підтримати її. Усвідомлення цього може зрештою переконати Москву перейти з поля бою за стіл переговорів – крок, який буде зрештою перевагою України, оскільки дипломатія пропонує найбільш реалістичний шлях припинення не лише війни, а й у довгостроковій перспективі окупації Росією української території», – йдеться у статті.

Як вважають Хаас і Капчан, перехід в оборону і, тим більше, пропозицію перемир’я з боку України поставлять Росію перед складною дилемою. Їй доведеться або намагатися атакувати самій, що набагато складніше, ризикованіше і затратніше, ніж оборонятися, або відкинути ініціативу перемир’я, втративши цим політичну ініціативу і опинившись у невизначеному становищі, або піти на переговори. Останню можливість автори не відкидають повністю, але вважають малоймовірною.

«Вашингтону необхідно взяти на себе провідну роль на початку консультацій з Україною та західними союзниками, спрямованих на те, щоб переконати Київ запропонувати припинення вогню, водночас переходячи від наступальної стратегії до оборонної. Захід не повинен чинити тиск на Україну, щоб вона відмовилася від відновлення кордону 1991 року або від покладання на Росію відповідальності за смерті та руйнування, спричинені її вторгненням. Тим не менш, він має спробувати переконати українців у тому, що їм необхідно ухвалити нову стратегію для досягнення цих цілей», – пишуть автори.

Далі слідує зауваження про характер війни, яку веде Україна.

«Але реальність така, що те, що почалося як війна за потребою для України – боротьба за саме її виживання, – перетворилося на війну на вибір, боротьбу за повернення Криму та більшу частину Донбасу на сході України. Це війна, у якій неможливо виграти; вона також ризикує згодом втратити підтримку Заходу», – вважають міжнародники.

Автори вважають, що при цьому Захід має запропонувати Україні особливі відносини з НАТО та ЄС на невизначений за часом перехідний період.

«Західні союзники також повинні ясно дати зрозуміти, що більшість санкцій проти Росії залишатимуться чинними доти, доки російські війська не покинуть Україну», – йдеться у статті.

Зазначимо, що це один із перших закликів до України самої запропонувати Росії перемир’я на сторінках авторитетного західного ЗМІ.

Нагадаємо, що офіційна позиція української влади полягає у неприйнятності будь-яких переговорів з РФ до виведення російських військ на кордони 1991 року.

Поділитись