У США відреагували на рішення Білорусі та Росії продовжити перевірку сил реагування

У США відреагували на рішення Білорусі та Росії продовжити перевірку сил реагування

Глава Держдепартаменту Ентоні Блінкен заявив, що у США стурбовані рішенням Білорусії та Росії продовжити перевірку сил реагування.

За його словами, це свідчить про підготовку Москвою «ґрунту для вторгнення». При цьому він підтвердив плани зустрітися з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим та зазначив, що Вашингтон наполягає на дипломатичному вирішенні ситуації навколо Донбасу.

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив занепокоєння у зв’язку із рішенням Білорусі та Росії продовжити перевірку сил реагування.

«Так, це [підвищує занепокоєння]. Це показує, що викладений нами на [присвяченому виконанню мінських угод] засіданні Ради Безпеки [ООН 17 лютого] сценарій, згідно з яким Росія намагається здійснити серію провокацій для виправдання агресії проти України, просувається [в реалізації], – сказав Блінкен в інтерв’ю CNN.

За словами держсекретаря, продовження перевірки свідчить про підготовку Росією «ґрунту для вторгнення».

«Тепер вони виправдовують продовження навчань, які, за їхніми словами, мали закінчитися зараз. Продовження на невизначений термін через ситуацію на сході України – ситуацію, яку вони створили, продовжуючи нагнітати напруженість», – зазначив Блінкен.

Продовження перевірки

Перевірка сил реагування Росії та Білорусі розпочалася наприкінці січня. 10 лютого розпочалися спільні російсько-білоруські навчання «Союзна рішучість — 2022», які мали завершитися 20 лютого. Міноборони Росії повідомляло, що під час маневрів військовослужбовці відпрацювали боротьбу з тероризмом та відбиття нападу ззовні.

Про продовження перевірки сил реагування Союзної держави 20 лютого заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін. За його словами, рішення ухвалене «у зв’язку з наростанням військової активності біля зовнішніх кордонів Союзної держави та загостренням ситуації на Донбасі». Міністр зазначив, що генеральні штаби збройних сил двох країн вироблять подальші спільні кроки, спрямовані на недопущення війни у ​​регіоні.

Хренін зазначив, що Москва та Мінськ також опрацюють етапи оборони Союзної держави, щоб забезпечити «адекватне реагування та деескалацію військових приготувань недоброзичливців» біля кордонів держав.

Він звернув увагу, що в сусідніх з Білорусією країнах зросла кількість навчань, що проводилися, а також побільшало наступальної зброї. На думку міністра, ці дії спрямовані проти Москви та Мінська.
Напруженість підвищується

Американський держсекретар Ентоні Блінкен стверджує, що Росія підвищує напруженість навколо України.

«Схоже, що відбувається все, що передує реальному вторгненню, як ми це й описували. Всі ці операції під чужим прапором, провокації для створення прийменника, це вже відбувається», — заявив Блінкен.

За його словами, у Вашингтоні не змінюють свою думку, згідно з якою Росія нібито має намір вторгнутися в Україну.

«Ні, як заявив президент [США Джо] Байден <…>, все, що ми бачимо, говорить нам про те, що рішення, яке, як ми вважаємо, ухвалив президент Путін, втілюється в життя», — сказав він у ефірі CBS.

Блінкен також зазначив, що Вашингтон не готовий розглядати можливість визнання Криму чи територій на сході України російськими, якщо це дозволить запобігти війні.

Глава американської дипломатії зазначив, що влада США готова буде розширити допомогу Україні, у тому числі військову, у разі «вторгнення».

«Президент [США Джо Байден] сказав, що у разі вторгнення ми подвоїмо нашу підтримку України. Це передбачає допомогу в галузі безпеки, економічну допомогу, дипломатичну допомогу, політичну допомогу, гуманітарну допомогу», — сказав він.

Держсекретар нагадав, що Вашингтон уже надав Україні значну військову та економічну допомогу, а також постійно координується з Києвом з різних питань, включаючи питання санкцій щодо РФ.

Раніше український президент Володимир Зеленський закликав американську владу ввести санкції проти Росії вже зараз.

«Мета санкцій насамперед у тому, щоб стримати Росію від початку війни. Коли ви введете їх, цей ефект зникне. Отже, до останнього моменту ми маємо намір зберігати цей стримуючий ефект», — відповів Блінкен на вимогу Зеленського.

Поділитись