У Словаччині оголосили курс на зближення з рф

У Словаччині оголосили курс на зближення з рф

Високопоставлений член уряду Словаччини зустрівся зі своїм російським колегою в суботу під час рідкісної зустрічі на високому рівні між країною-членом Європейського Союзу та країною, яку ЄС намагався ізолювати.

Про це повідомляє Reuters.

Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар провів переговори з російським Сергієм Лавровим на полях дипломатичного форуму в Туреччині, повідомили країни.

Цю зустріч, одну з небагатьох за участю високопоставлених європейських і російських посадовців після вторгнення Москви в Україну в 2022 році, негайно розкритикували словацькі опозиційні партії.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який виступав проти надсилання державної військової допомоги Україні, сказав, що ця зустріч «була прикладом нашої збалансованої та суверенної» зовнішньої політики.

Міністр оборони Словаччини Роберт Калінак у п’ятницю зустрівся зі своїм колегою США Ллойдом Остіном.

Фіцо також сказав, що Бланар і Лавров говорили про можливості, які може принести український мирний саміт у Швейцарії.

У своїй заяві Бланар зазначив, що він повторив позицію Словаччини, що конфлікт між Україною та Росією не має військового вирішення, і закликав до мирних переговорів.

Він додав, що сказав Лаврову під час зустрічі, яка відбулася на прохання Росії, що позиція Словаччини базується на повазі до принципів міжнародного права, таких як територіальна цілісність і суверенітет.

У заяві російського МЗС зазначено, що сторони обговорили питання, включно з Україною, і що Росія «підтвердила свою готовність відновити відносини зі Словаччиною».

Фіцо повернувся до влади після перемоги на виборах минулого року, пообіцявши припинити державну військову допомогу Україні, і в минулому робив проросійські заяви та критикував санкції проти Москви.

У своєму вступному слові в суботу Лавров сказав, що Росія воліє співпрацювати з такими країнами, як Словаччина чи Угорщина, які «пріоритезують» національні інтереси, навіть якщо членство в ЄС чи НАТО «становить певні виклики».

«У зв’язку з цим ми ще більше цінуємо здатність прем’єр-міністра (Роберта) Фіцо і його уряду мати власну думку про ситуацію в світі», – сказав Лавров, повідомляє МЗС Росії.

Репортажі Джейсона Ховета в Празі та Максима Родіонова в Лондоні; Монтаж Майка Гаррісона та Марка Поттера

Поділитись