У Росії заявили, що «в Афганістані програли США, а розплачуватися буде Європа»

Європейським політикам знову доведеться зіткнутися з наслідками чергової військової авантюри Сполучених Штатів Америки.

Таку заяву зробив голова Комісії Ради Федерації з інформаційної політики, автор аналітичної програми «Постскриптум» Олексій Пушков.

Російський сенатор прокоментував пропозицію Євросоюзу розглянути в рамках G7 міжнародну схему прийому біженців після поспішної втечі військових США і коаліції з Афганістану.

Європа стурбована браком фінансів для прийому афганських біженців і їх безпекою.

«В Афганістані програли насамперед США, а розплачуватися буде перш за все Європа … Саме туди піде основний потік з тих трьох з гаком мільйонів залишили Афганістан мігрантів, про які говорить глава Єврокомісії. Поділ праці — в дусі західного альянсу: США починають довгі війни, Європа приймає, забезпечує і містить біженців. І потім знову покірно підтримує чергову американську військову авантюру», — написав Олексій Пушков в своєму Telegram-каналі.

Раніше голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен повідомила, що зустріч «сімки» з проблем афганських біженців повинна відбутися наступного тижня. Вона оцінила загальне число мігрантів в 3,7 млн ​​чоловік, причому частка жінок оцінена в 80%.

Єврокомісія хоче збільшити асигнування для гуманітарної допомоги Афганістану понад виділені 57 млн ​​євро. Крім того, ЄК цікавить організація легальних і безпечних маршрутів для біженців.

На днях сходознавець, політолог Олена Супоніна розповіла свіжий анекдот про втечу США з Афганістану. Сходознавець заявила, що в Америці наростає істерика. Зростає занепокоєння і серед найближчих союзників США в НАТО. Занепокоєні й сусіди Афганістану.

Крім того, Супоніна відповіла на питання, куди поділися виділені Вашингтоном на рішення афганських проблем 2,5 трлн доларів. Політолог заявила, що гроші були розкрадені. При цьому американці назвали винуватцями корумпованих афганців.

Вона роз’яснила, як позначиться відхід США з Афганістану на зовнішньополітичній ситуації:

«Там присутній тонкий стратегічний розрахунок з катастрофічним — і для регіону, і для самих американців — прорахунком по виконанню своїх завдань. За великим рахунком на користь самої Америки це позначиться не так сильно. Але відгукнеться в Афганістані, відгукнеться в Європі. Цим американці закладають міну під політику на сході Китаю і Росії. Найближчі сусіди Афганістану постраждають. Це і Іран, і країни пострадянського простору».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,