У рф заявили, що готові зупинити війну в Україні

У рф заявили, що готові зупинити війну в Україні

Путін готовий зупинити війну в Україні на поточній лінії фронту.

Про це пише Reuters з посиланням на чотири російські джерела.

Але готовий і продовжувати війну, якщо Київ та Захід не погодяться.

«Путін може воювати стільки, скільки буде потрібно, але він готовий і до припинення вогню – до заморожування війни», – сказало високопоставлене російське джерело.

У ближньому колі радників Путін «висловив розчарування тим, що, на його думку, Захід намагається зірвати переговори і рішенням Зеленського виключити переговори», пише видання.

Пєсков заявив, що Путін «неодноразово давав зрозуміти, що Росія відкрита до діалогу для досягнення своєї мети» і Росія не хоче «вічної війни».

Джерела видання повідомляють, що Путін, переобраний у березні на новий шестирічний термін, віддав би перевагу нинішній ініціативі Росії на фронті, щоб залишити війну позаду.

Ґрунтуючись на своїх знаннях про розмови у вищих лавах Кремля, два джерела заявили, що Путін вважає, що успіхів у війні вже достатньо, щоб продати це як перемогу російському народу.

А нові досягнення вимагатимуть ще однієї загальнонаціональної мобілізації, чого він не хоче, побоюючись невдоволення населення.

«Путін скаже, що ми перемогли, що НАТО напало на нас і ми зберегли свій суверенітет, що у нас є сухопутний коридор у Крим, і це правда», – сказало джерело.

Ще один фактор, що впливає на думку глави Кремля про те, що війна має закінчитися, полягає в тому, що чим довше вона затягується, тим більше ветеранів повертається до Росії, незадоволених роботою та перспективами доходу, що потенційно створює напруженість у суспільстві, сказав виданню одне з джерел, яке працювало з Путіним.

За відсутності припинення вогню Путін хоче захопити якнайбільше території.

«Росія просуватиметься далі. Путін повільно завойовуватиме території, поки Зеленський не запропонує зупинитися», – заявило джерело.

Путін розраховує на те, що більше населення Росії, порівняно з Україною, підтримуватиме чисельну перевагу в РФ навіть без мобілізації.

При цьому всі п’ять джерел Reuters повідомили, що Путін сказав радникам, що не має планів війни на території НАТО.

Поділитись