У рф визнали розгром російських окупаційних сил під Бахмутом

У рф визнали розгром російських окупаційних сил під Бахмутом

Москва визнала в п’ятницю, що її війська відступили на північ від українського міста Бахмут, на якому йшли бойові дії, після нового українського наступу, під час відступу, який глава російської приватної армії Вагнера назвав розгромом. Невдача для Росії, яка послідувала за подібними повідомленнями про просування України на південь від міста, говорить про скоординований поштовх Києва з оточення російських військ у Бахмуті, головній меті Москви протягом місяців під час найкривавіших боїв війни.

Про це передає Reuters.

Обидві сторони зараз повідомляють про найбільші успіхи України за останні шість місяців, хоча Україна надала небагато деталей і применшила припущення, що масштабний, давно спланований контрнаступ офіційно почався.

Речник російського міністерства оборони Ігор Конашенков заявив, що Україна розпочала наступ на північ від Бахмуту за допомогою понад 1000 військових і до 40 танків, масштаб, який, якщо підтвердиться, буде найбільшим українським наступом з листопада.

Росіяни відбили 26 атак, але війська в одному районі відступили, щоб перегрупуватися на більш вигідних позиціях поблизу Берхівського водосховища на північний захід від Бахмута, сказав Конашенков.

Євген Пригожин, керівник ПВК «Вагнера», який керував акцією в місті, в аудіозверненні зазначив: «Те, що описав Конашенков, на жаль, називається «розгромом», а не перегрупуванням».

В окремому відеозверненні Пригожин повідомив, що українці захопили височини над Бахмутом і відкрили головну магістраль, що веде до міста із заходу.

«Втрата Берхівського водосховища – втрата цієї території, від якої вони відмовилися – це 5 квадратних кілометрів, тільки сьогодні», – сказав Пригожин.

«Противник повністю звільнив перекриту нами дорогу Часів Яр-Бахмут. Ворог тепер може цією дорогою їздити, а по-друге, вони захопили тактичну висоту, під якою розташований Бахмут», – сказав Пригожин, який неодноразово засуджував російські регулярні війська протягом останнього тижня за те, що вони не постачали своїх людей у ​​Бахмуті.

Офіційні особи, встановлені Росією, заявили, що дві ракети влучили в промисловий комплекс у Луганську, на окупованій Росією території приблизно за 100 км (60 миль) за фронтом. На оприлюдненому в Інтернеті відео видно величезні стовпи диму над містом. Удар, нанесений безпосередньо за межами радіусу дії основних бойових ракет, які Україна раніше розгорнула, стався через день після того, як Великобританія оголосила, що надсилає крилаті ракети більшої дальності.

Українське просування поблизу Бахмута, схоже, почалося у вівторок, коли український підрозділ на південний захід від міста заявив, що розгромив російську бригаду, відвоювавши частину землі. Пригожин також повідомив, що російська бригада там втекла.

Reuters не зміг незалежно перевірити ситуацію в цьому районі.

У своєму вечірньому звіті в п’ятницю українське військове командування описало бої в Бахмуті та російські обстріли прилеглих міст, але не згадало про будь-яке просування чи відступ Росії.

Пригожин, чиї бойовики боролися за витіснення українських військ із західних околиць Бахмута, сказав, що північний і південний фланги, які охороняють регулярні російські війська, розвалюються. Міністерство оборони Росії це заперечує.

У своєму нічному зверненні президент Володимир Зеленський заявив, що росіяни «внутрішньо вже готові до поразки».

«У своїй свідомості вони вже програли цю війну. Ми повинні щодня тиснути на них, щоб їх відчуття поразки перетворилося на їхню втечу, їхні помилки, їхні втрати».

Поворотний пункт

У Костянтинівці, приблизно за 20 км (12 миль) на південний захід від Бахмута, пожежники боролися з вогнем у будинку, який загорівся після того, як у нього влучили російські снаряди.

«Вдарилося об дах і дах обвалився. Мій сусід вибіг на вулицю і почав кричати, просити допомоги», – розповів сусід Олександр Лазорка. «Ми витягли з-під завалів сліпу жінку — літню, незрячу жінку, а потім спалахнула пожежа».

15-місячна війна в Україні перебуває на переломному етапі після шести місяців, протягом яких Київ тримав свої війська в обороні, а Росія розпочала зимову кампанію, яка принесла найкривавіший наземний бій у Європі з часів Другої світової війни, але принесла мізерні успіхи.

З початку цього року Київ отримав сотні нових західних танків і бронетехніки, стримуючи їх під час підготовки до контрнаступу з метою відвоювання окупованої території.

Українські офіційні особи применшили припущення, що їхній наступ уже триває: Зеленський сказав в інтерв’ю цього тижня, що Києву потрібно більше часу, щоб отримати обладнання. Пригожин назвав це оманою і сказав, що наступ Бахмута означає початок кампанії Києва.

Поділитись