У Чехії розслідують причетність до вибухів на складах зброї військового РФ та його дружини

Поліція Чехії порушила кримінальну справу проти власника чеського паспорта, що проживає в Греції, колишнього російського військовослужбовця Миколи Шапошникова та його дружини Олени, підозрюваних у причетності до вибухів на військових складах у селі Врбетіце (схід республіки), в організації яких влада підозрює спецслужби РФ.

За даними слідства, фігуранти справи переписувалися електронною поштою з генералом, який, як стверджують у Празі, керував операцією російських спецслужб у Врбетиці. У листах вони викладали не призначену для поширення інформацію про військовий матеріал чеської збройової компанії Imex Group, на складах якої сталися вибухи та співробітником якої є Микола Шапошников. На початку жовтня 2014 року — за кілька днів до НП у Врбетиці — у подружжя відбулася зустріч із цим генералом у Лісабоні, що підтверджує дочка Шапошникових, яка проживає в Чехії.

«Поліція розпочала розслідування у зв’язку з підозрою у скоєнні злочину за статтею «Шпигунство», — цитує видання одне зі своїх джерел, ознайомлених з перебігом слідства. В електронних листах, які надсилали фігуранти, містилася, за його словами, докладна інформація про переміщення військового матеріалу, який належав Imex Group. Вона могла бути використана для підготовки вибухів.

Сам Шапошников через адвоката Imex Group заперечує твердження про контакти з представниками російських спецслужб. Проте слідчі наполягають на протилежному. Вони мають, крім іншого, інформацію, що він у той час, коли був скоєний перший із вибухів, прибув із Греції до Чехії, де, за версією слідства, перебував і начальник агентів, підозрюваних у проникненні на склади у Врбетиці.

2014 року сталися вибухи на двох військових складах у селі Врбетиці. Перший із них прогримів 16 жовтня, коли вибухнуло 50 тонн боєприпасів. Загинули двоє співробітників компанії Imex Group, яка орендувала склад у державного підприємства Військовий технічний інститут.

Другий вибух стався 3 грудня цього року на складі, де зберігалося 13 тонн вибухових речовин. Об’єкт також був орендований Imex Group і був розташований за 1,2 км від складського приміщення, знищеного вибухом у жовтні. Було здійснено екстрену евакуацію 430 осіб — жителів Врбетиці та інших сіл. Представник Imex Group сказав, що на складі зберігалися автомати та артилерійські снаряди. У компанії повністю виключили можливість їхнього самозаймання.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,