Прем’єр-міністр заявив, що Туніс вимагатиме позику МВФ у розмірі 4 млрд доларів”. Туніс звернеться за програмою позики до Міжнародного валютного фонду на суму 4 мільярди доларів на переговорах, що розпочнуться наступного тижня, заявив прем’єр-міністр Хіхем Мечічі агентству Reuters у п’ятницю, заявивши, що політики мають “останню можливість” врятувати економіку.
Мечічі заявив, що очікує, що переговори триватимуть близько двох місяців, і він має “впевненість”, що Туніс може отримати фінансову підтримку, щоб допомогти йому внаслідок економічної кризи, яка посилилася пандемією COVID-19.
“Усі зусилля повинні бути об’єднані в Тунісі, тому що ми вважаємо, що дійшли до останньої можливості, і ми повинні використовувати її для збереження економіки”, – сказав він в інтерв’ю.
Він заявив, що хоче отримати трирічну програму позик, і додав, що деталі угоди з потужними профспілками, які вважаються життєво важливими для розблокування іноземного фінансування, все ще уточнюються.
Міністр фінансів та губернатор центрального банку відвідає США наступного тижня для початку переговорів, сказав Мечичі, і він також поїде туди, коли буде укладена угода.
За його словами, Туніс раціоналізуватиме, а не скорочуватиме субсидії, і заявив, що розглядає питання про продаж міноритарних акцій, які він має у деяких компаніях, щоб залучити кошти для інвестицій у найважливіші державні компанії.
Раніше МВФ заявляв, що Туніс повинен націлитись на термінові реформи державних підприємств, субсидії та великі зарплатні в державному секторі.
Туніс, який прийняв демократію після революції 2011 року, пережив роки економічної стагнації, зниження державних послуг та гірший рівень життя ще до пандемії, що спричинило широкий гнів та розчарування. У січні по всій країні відбулись акції протесту.
“РАДИКАЛЬНЕ РІШЕННЯ”
Туристичний сектор, відповідальний за приблизно десяту частину економіки Тунісу, був зруйнований пандемією, і повільним впровадженням вакцин нещодавно уряд запровадив нові обмеження на міжнародні поїздки.
Але Мечічі заявив, що туристичний сезон цього літа ще не втрачений, і що уряд розробить протоколи для забезпечення безпеки відвідувачів. За його словами, Туніс ще не вивчав паспорти вакцин, але може розглянути їх.
Раніше Мечічі відхилив черговий замок після введеного минулої весни, заявивши, що Туніс не може собі цього дозволити. Його оголошення цього місяця про продовження комендантської години зустрів широкий спротив, і він швидко пом’якшив заходи.
Однак в інтерв’ю він зазначив, що, за потреби, може бути відкритий до нового блокування.
“Якщо ситуація підштовхне нас до радикального рішення, ми приймемо це”, – сказав він.
Хоча західні уряди вважають Туніс демократичним переходом, міжнародні кредитори підштовхують його до прийняття болісних економічних реформ для зменшення хронічного бюджетного дефіциту та великого суверенного боргу.
Потужна профспілка UGTT виступила проти деяких реформ, до яких прагнуть позикодавці, і нещодавно заявила, що хоче, щоб уряд підвищив зарплати, хоча Туніс має одне з найбільших у світі обтяжень заробітної плати в державному секторі.
Зусилля щодо узгодження програми реформ, прийнятої як профспілками, так і кредиторами, заважали багаторічним політичним сутичкам між урядом, обраним президентом та глибоко роздробленим парламентом.
“Я добре знаю, що деякі реформи є непопулярними … ми будемо намагатися робити лише те, що рятує економіку від краху”, – сказав Мечичі.