Тридцять чоловік загинули при ударі безпілотника по авіабазі в Ємені

Щонайменше 30 солдатів були вбиті і більше 65 поранені в результаті нападу підтримуваного Іраном ополчення хуситами на військову базу на півдні Ємену.

Балістична ракета, супроводжувана двома дронами з вибухівкою, вразила казарму, в якій знаходилося близько 50 військовослужбовців, на авіабазі Аль-Анад в провінції Лахдж, в 70 км на північ від Адена. Медики описали хаос, коли солдати несли своїх поранених колег в безпечне місце, побоюючись нового нападу.

Більшість поранених були доставлені в найближчу лікарню Ібн Халдуна, багато з яких перебували в критичному стані з опіками третього ступеня. У казармі залишалися повністю обвуглені тіла

Один з тих, що вижили, солдат Насер Саїд: «Нам вдалося збити один дрон. Багато з них були вбиті і поранені ».

Представник лікарні Мохсен Муршид сказав, що для надання допомоги пораненим необхідні все її ресурси. «Ми викликали весь персонал, хірургів і медсестер, — сказав він. «Ми також знаємо, що під завалами все ще є тіла». Жертви належать до «Бригадам гігантів», що входить до очолюваної Саудівською Аравією коаліцію, яка бореться за відновлення всесвітньо визнаного уряду Ємену.

Перед атакою жителі центрального міста Тайз чули запуск балістичних ракет з пускових установок в утримуваних хусит східних передмістях міста. Президент Ємену Абед Раббо Мансур Хаді сказав, що єменці повинні об’єднатися для спільної боротьби з хусит.

«Будь-який, хто може уявити, що переживе схему смерті підтримуваного Іраном ополчення хусит, помиляється, ми … повинні повністю усвідомлювати цю правду і направляти наші стріли на цього ворога», — сказав він.

Міністр інформації Ємену Муаммар аль-Іріане заявив, що цей напад підірве міжнародні зусилля по встановленню режиму припинення вогню в Ємені. «Цей терористичний акт ще раз підтверджує, що хуситське ополчення продовжує вдаватися до військової ескалації», — сказав він.

Парламент арабських країн засудила напад на авіабазу Аль-Анад, заявивши, що відповідальність за нього повністю покладена на ополченців і підтримує його іранський режим.

Військова база Аль-Анад була штабом американських військ, які спостерігали за тривалою війною безпілотників проти організації Аль-Каїда, поки вони не пішли в березні 2015 року, незадовго до того, як хусит захопили цей район. Хусит захопили базу через кілька місяців після захоплення Сани, перш ніж урядові війська повернули її під час битви, щоб повернути назад успіхи ополчення.

В результаті вибуху бомби з безпілотника хуситів на Аль-Анад в січні 2019 року загинули шість військовослужбовців. Ополченці також завдали ракетного удару по аеропорту Адена в грудні 2020 року, в результаті чого щонайменше 26 осіб були вбиті, в тому числі три члени Міжнародного комітету Червоного Хреста і журналіст, і безліч поранених.

Напад стався за тиждень до того, як новий спеціальний посланник ООН в Ємені Ханс Грундберг приступив до своїх обов’язків 5 вересня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,