Президент США Дональд Трамп заявив, що поки не замислювався про помилування ряду своїх наближених, які опинилися на лаві підсудних.
Йшлося про екс-голову його передвиборного штабу Пола Манафорта, який вже відбуває тюремний термін, а також колишнього помічника президента з національної безпеки Майкла Флінна і екс-радника американського лідера Роджера Стоуна, вирок яким повинен бути винесений незабаром.
“Я навіть не думаю про це. Є процес, через який люди проходять. Ми поки не замислювалися про це, зараз є процес”, – сказав глава Білого дому журналістам перед вильотом в штат Каліфорнія.
Він знову підкреслив, що, на його думку, до Стоуна і Флінна відносяться “дуже несправедливо”. “Думаю, з багатьма людьми поводяться дуже несправедливо [розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера] було розпочато незаконно, воно було розпочато в результаті зловживання [компетентними органами США своїми службовими повноваженнями]”, – зазначив американський лідер.
Питання про помилування Манафорта, Флінна і Стоуна було поставлено Трампу в зв’язку з тим, що раніше він підписав укази про помилування 11 засуджених, серед яких колишній начальник поліцейського управління Нью-Йорка Бернард Керик, який колись претендував на посаду міністра національної безпеки США, фінансист Майкл Мілкен, а також екс-губернатор штату Іллінойс Род Благоєвич, викритий в шахрайстві, в тому числі в спробі продати місце в Конгресі США, яке Барак Обама займав до того, як стати президентом.
Керик в 2009 році був засуджений до чотирьох років ув’язнення за лжесвідчення і ухилення від сплати податків, на свободу він вийшов в 2013-му. Мілкен в 1990 році отримав 10 років в’язниці за шахрайство з цінними паперами, однак був звільнений достроково – в 1993-му. Для них президентське помилування фактично означає зняття судимості. Благоєвича, засудженому в 2011-му до 14 років позбавлення волі, Трамп пом’якшив покарання.
У США навколо справи Стоуна, що був радником нинішнього глави Білого дому в період президентської виборчої кампанії 2016 року, розгорівся скандал. 10 лютого держзвинувачення попросило суд засудити його до тюремного ув’язнення на термін від семи років і трьох місяців до дев’яти років. Трамп піддав цю рекомендацію критиці.
На наступний день Мін’юст представив нове клопотання, в якому просив засудити Стоуна до менш тривалого терміну ув’язнення. Перед цим на тлі рішення про перегляд рекомендації всі чотири федеральних прокурора, які підписали перше клопотання, взяли самовідвід. Спікер Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі звинуватила президента в “політичному втручанні” у справу і зловживанні владою. Сам Трамп своє втручання заперечує, стверджуючи, що не просив Мін’юст міняти позицію щодо вироку.