Трамп вирішив змінити закон, що стосується екологічної політики США

Трамп вирішив змінити закон, що стосується екологічної політики США

Критики президента стверджують, що в результаті великі інфраструктурні проекти будуть реалізовуватися без урахування думки громадськості.

Як пише Голос Америки, Трамп оголосив, що його адміністрація планує повністю переглянути процедуру видачі дозволів на створення і розвиток інфраструктурних об’єктів, таких як нафтопроводи і автостради. Це, на думку критиків, призведе до того, що такі проекти будуть реалізовуватися без врахування громадської думки.

«Таку можливість ніхто не припускав», – заявив Трамп, виступаючи в середу в аеропорту Атланти. За словами президента, «жахливі зволікання» з-за дотримання екологічних норм коштували американській економіці трильйони доларів.

Як повідомляє кореспондент «Голосу Америки» в Білому домі, Трамп анонсував реформу процесу розгляду заявок на реалізацію інфраструктурних об’єктів відповідно до Закону про національну екологічну політику (NEPA), який був прийнятий в 1969 році. Це, за словами президента, дозволить скоротити терміни реалізації великих проектів, в тому числі будівництва автодоріг, з 20 до двох і менше років.

«Ви більше не будете присвячувати все життя реалізації проекту, який в результаті не буде схвалений, – сказав Трамп про прийдешні зміни в процесі прийняття рішень – це буде вирішено дуже швидко – “так” або “ні” після вивчення питання».

Виступаючи в аеропорту Хейпвілл, Трамп розповів про те, як він особисто відчував розчарування у зв’язку з «горами тяганини» протягом десятиліть, коли президент працював в сфері нерухомості. «Роки і роки судових розглядів» в процесі схвалення, схожого на лабіринт, викликали найсильніші затримки в реалізації його проектів і проектів інших девелоперів, розповів президент.

Другий день поспіль Трамп відхилився від тексту виступу, щоб атакувати Джо Байдена – кандидата від Демократичної партії на майбутніх президентських виборах.

«Наш колишній віце-президент виступає проти всіх наших дозвільних реформ», – заявив Трамп.

Нинішні дії президента-республіканця щодо закону можуть бути скасовані простою більшістю голосів у Конгресі і президентським підписом – демократи, в разі перемоги на листопадових виборах, майже напевно саме так і зроблять.

Згідно цілої низки соціологічних опитувань, у Байдена є значна перевага перед Трампом. За оцінками деяких експертів, демократи в листопаді зможуть отримати достатньо місць в Сенаті, щоб знову взяти під контроль обидві палати в Конгресі.

«Трамп знову займається розпродажем і змушує замовкнути спільноти на користь гігантських корпоративних забруднювачів навколишнього середовища», – заявила сенатор Елізабет Уоррен, яка в цьому році безуспішно намагалася стати кандидатом від демократів на президентських виборах.

Понад 100 законодавців-демократів минулого тижня направили до адміністрації лист, виступивши проти внесення змін до NEPA.

«Закон NEPA був створений для того, щоб дати голос тим, кого часто позбавляють права голосу, він успішно дозволяв постраждалому населенню опротестувати проекти, які негативно впливають на якість води, якість повітря, економічне процвітання і загальний стан здоров’я і безпеки», – додали законодавці .

Національна асоціація виробників (NAM) в середу привітала вітала заяву президента.

“В умовах пандемії COVID-19 як ніколи важливо зміцнення виробничих можливостей і операцій в США. Виробництво на суші вимагає, перш за все, створення базової інфраструктури … Отримання дозволів на ці цілі може зайняти роки”, – заявила Рейчел Джонс, віце-президент NAM з політики в галузі енергетики і ресурсів.

Завдяки реформам, оголошеним Білим домом, повноваження будуть використані для скорочення часу, необхідного для отримання дозволів та створить умови для стимулювання створення робочих місць та інвестування в Америку, додала віце-президент асоціації.

Поділитись