У США вперше екс-президенту пред’явлено кримінальні звинувачення

У США вперше екс-президенту пред’явлено кримінальні звинувачення

Дональд Трамп стане першим колишнім президентом США, якому буде пред’явлено кримінальні звинувачення.

Це стало відомо після того, як велике журі в Нью-Йорку проголосувало за висунення йому звинувачень, пов’язаних із виплатою грошей за мовчання зірці фільмів для дорослих Стормі Деніелс у 2016 році, незадовго до дня виборів, коли Трамп балотувався на пост президента. Цьогорічне голосування великого журі за обвинувальним актом є кульмінацією п’ятирічного розслідування.

У четвер New York Times вперше повідомила, що велике журі проголосувало за звинувачення Трампу. Це було підтверджено незабаром Джо Такопіною, адвокатом екс-глави Білого дому та іншими джерелами.

Адвокат Трампа на той час, Майкл Коен, організував платіж, щоб купити мовчання Деніелс з приводу передбачуваного сексуального контакту з колишнім президентом США у 2006 році. Коен, нині відвертий противник Трампа, який давав свідчення перед великим журі, сказав, що виплатив Деніелс 130 тисяч доларів у жовтні 2016 року. Коли Трамп був президентом, він нібито відшкодовував суму, виписуючи Коен щомісячні чеки на 35 тисяч доларів зі свого особистого рахунку. Окружний прокурор Манхеттена Елвін Брегґ фактично стверджує, що виплата цих коштів Трампом порушила закон штату Нью-Йорк.

Прокуратура Манхеттена оголосила ввечері, що зв’язалася з адвокатом мільярдера, щоб організувати його “здачу” до суду Нью-Йорка і таким чином офіційно повідомити колишнього американського президента про звинувачення, повідомляє AFP.

«Сьогодні ввечері ми зв’язалися з адвокатом пана Трампа, щоб погодити його видачу окружному прокурору Манхеттена (Елвіну Бреггу) для слухання звинувачення у Верховному суді Нью-Йорка”, – йдеться у короткій заяві представника прокуратури Манхеттена. “Очікуємо, що оголошення обвинувального акта відбудеться у вівторок”, – написала в електронному листі адвокат Дональда Трампа Сьюзан Нечелес, не уточнивши подробиць. Обвинувальний висновок поки що залишається “запечатаним».

Трамп заперечує правопорушення щодо кожного звинувачення проти нього, чи то звинувачення у злочинній діяльності, чи вимоги про відшкодування збитків у цивільному порядку, повідомляє Guardian. Він неодноразово засуджував розслідування як політичне полювання на відьом. Колишній глава Білого дому заперечує роман з Деніелсом, але визнав, що платив Коену, стверджуючи, що став жертвою здирства. Його команда юристів раніше зустрілася з прокуратурою Манхеттена, щоб довести, що йому не слід звинувачувати. Проте прокуратура не погодилася із доводами захисту. Справа розглядалася великим журі, яке й винесло обвинувальний висновок.

Сам Трамп назвав звинувачення на нього “нападом на нашу країну, якого не було раніше”. Трамп “готовий до бою”, заявив його адвокат Джо Такопіна в ефірі Fox News.

Поділитись