Світові ЗМІ відреагували на переговори Росії і України у Стамбулі

Світові ЗМІ відреагували на переговори Росії і України у Стамбулі

Американські газети відзначили зрушення у російсько-українських переговорах після зустрічі у Стамбулі, але наголосили, що західні політики довірятимуть «не словам, а діям».

The New York Times розповіла, що після більш ніж місяця переговорів дипломатія між Росією та Україною “увійшла до нової фази”.

«Той факт, що переговори стали серйознішими, позначився на обстановці, палаці, де пан Ердоган, який підтримує зв’язки як з Москвою, так і з Києвом, часто проводить великі урядові заходи», – зазначило видання.

На відеозаписі переговорів, поширеному Туреччиною, не видно рукостискання двох делегацій, оскільки росіяни прибули вже після того, як українці сіли за стіл, зазначає NYT. Але вони «балакали по-російськи», наприклад, коли глава української делегації Давид Арахамія сказав голові російської делегації Володимиру Мединського, що маленька пляшечка на столі – це дезінфікуючий засіб для рук, а Мединський у відповідь пожартував: «Я думав, горілка».

Росія заявляє, що є відкритою для мирних переговорів, але переконує це небагатьох, пише американський журнал Foreign Policy. Як зазначає видання, експерти попереджають, що Кремль може використати переговори, щоб виграти час та перегрупуватися на полі бою.

Є те, що Росія говорить, і те, що Росія робить. Я не бачив нічого, що б свідчило про просування вперед», – процитував журнал держсекретаря США Ентоні Блінкена.

The Washington Post написала, що зроблені за підсумками переговорів заяви «сигналізували про рідкісний момент оптимізму».

«Українські переговірники припустили, що події дня відкрили можливий шлях уперед. Олександр Чалий, член української делегації, заявив, що переговори з Росією продовжаться у найближчі два тижні. За його словами, вже розпочалися консультації із країнами-гарантами [безпеки України]. За словами Чалого, після того, як лідери України та Росії досягнуть «остаточної угоди», вони проведуть багатосторонню конференцію, на якій буде підписано угоду», – зазначає видання.

Переговори російської та української делегацій відбулися у Стамбулі 29 березня. У Міноборони РФ заявили, що за підсумками зустрічі Росія вирішила кардинально скоротити активність збройних сил на київському та чернігівському напрямках.

Мединський заявив, що зустріч була конструктивною та змістовною. На ній українська делегація запропонувала свій варіант умов мирного договору.

В українській делегації заявили, що серед гарантів безпеки мирного договору Київ бачить країни Ради безпеки ООН (Росія, США, Франція, Британія та Китай), а також Туреччину, Німеччину, Канаду, Італію, Ізраїль та Польщу. Країни-гаранти будуть зобов’язані надати Україні військову допомогу у разі потреби, але ситуацій у Криму та ДНР/ЛНР це не стосуватиметься.

Поділитись