Телекомпанія CNN стверджує, що нові супутникові знімки свідчать про наявність невідомого раніше діючого ядерного об’єкта в околицях столиці КНДР.
Відповідний матеріал CNN опублікувала напередодні на своєму сайті, посилаючись на дані експертів Інституту міжнародних досліджень, що діє при Міддлбері-коледжі в штаті Вермонт.
Фахівці проаналізували фотографії з супутника, надані їм американською компанією Planet Labs. Вони прийшли до висновку, що в селі, що розташовується в околицях Пхеньяна, знаходиться діючий об’єкт, який може бути пов’язаний з ядерною програмою КНДР.
CNN наводить слова експертів, які звернули увагу на ознаки, характерні для інших північнокорейських ядерних об’єктів, в тому числі наявність території, що охороняється, підземних приміщень, а також споруд, призначених для розміщення співробітників підприємства. “Підприємство вкрай активно, – наводить телекомпанія слова професора Інституту міжнародних досліджень Джеффрі Льюїса, який вказав, що роботи на об’єкті не припинялися навіть під час переговорів КНДР і США по денуклеаризації Корейського півострова. – Воно [підприємство] і раніше займається виробництвом ядерної зброї” .
За даними CNN, вперше наявність якогось об’єкта в околицях Пхеньяна було встановлено вченими в 2015 році. Однак до нинішнього моменту у них не було підтверджень того, що підприємство як-небудь пов’язано з ядерною програмою КНДР.
У червні 2018 року в Сінгапурі відбувся перший в історії саміт США і КНДР, за підсумками якого було прийнято спільний документ. Пхеньян тоді взяв на себе зобов’язання по денуклеаризації Корейського півострова в обмін на гарантії безпеки з боку Вашингтона.
Другий саміт КНДР і США пройшов в Ханої 27-28 лютого 2019 року. На ньому президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин не змогли прийти до домовленостей і не стали підписувати спільний документ. 30 червня 2019 року, між Дональдом Трампом і Кім Чен Ином відбулася третя за рахунком зустріч, яка пройшла в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР і Республіки Корея.
5 жовтня минулого року представники США і КНДР зустрілися в Швеції, але переговори на робочому рівні закінчилися безрезультатно. Глава делегації КНДР Кім Мьон Гіль тоді заявив про провал переговорів і порадив американській стороні краще обміркувати власну позицію. У Держдепартаменті США не погодилися з такою оцінкою і назвали зустріч конструктивною.