Суперник Ердогана пообіцяв будувати відносини з РФ з огляду на НАТО

Суперник Ердогана пообіцяв будувати відносини з РФ з огляду на НАТО

Кандидат у президенти Туреччини Кемаль Киличдароглу будуватиме рівноправні відносини з Росією у разі перемоги на виборах, але з огляду на НАТО.

Про це повідомляє Politico з посиланням на його радника Унала Чевікеза.

Радник опозиційного кандидата зазначив, що у відносинах із Москвою Киличдароглу нагадуватиме про членство Туреччини в НАТО.

«Відносини Туреччини та Росії зараз досить асиметричні, оскільки Туреччина дуже залежить від імпорту енергоносіїв з РФ. Ми просто наголосимо на тому, що Туреччина є членом НАТО, і в наших дискусіях з Росією ми, безумовно, шукатимемо рівноправні відносини», – заявив Чевікез.

Він додав, що у разі перемоги новий уряд прагнутиме «відновити запляману репутацію Туреччини в галузі прав людини», щоб «дати сигнал» європейським країнам і розморозити переговори щодо вступу Анкари до ЄС.

Киличдароглу – єдиний кандидат від турецької опозиції, який протистоятиме на майбутніх виборах президенту Реджепу Тайїпу Ердогану. Вибори відбудуться 14 травня 2023 року.

Киличдароглу раніше заявляв, що Туреччина має підтримувати економічні відносини з Росією. Він зазначав, що у важкий для Туреччини момент Москва надала Анкарі необхідні промислові технології.

У той же час він говорив, що Туреччина ризикує опинитися в енергетичній залежності від Росії, особливо після запуску АЕС, що будується за російським проектом АЕС.

Також, на його думку, Туреччина має “рішуче підтримати Київ”, а закупівлі російських зенітних ракетних комплексів С-400 Туреччини не потрібні, оскільки “незрозуміло, проти кого їх використовувати”. Водночас, він виступав проти заклику України закрити прохід військовим кораблям Росії через Босфор.

6 березня у Туреччині опозиційний «Народний альянс» назвав ім’я єдиного кандидата, який візьме участь у запланованих на 14 травня 2023 виборах. Ним став лідер НРП Кемаль Киличдароглу. Засідання альянсу проходило у штаб-квартирі партії «Щастя». Ухвалене делегатами рішення оприлюднив її керівник Темель Карамоллаоглу.

За даними агентства, більшість партій підтримали кандидатуру Кемаля. Виняток склали представники «Хорошої партії», які виступали за те, щоб обговорити кандидатури градоначальників Стамбула та Анкари Екрема Імамогли та Мансура Яваша.

Уточнюється, що розбіжності вдалося подолати внаслідок тривалих переговорів із мерами міст та Киличдароглу. В результаті опозиція знайшла компромісний варіант: у разі перемоги опозиційного кандидата Імамоглу та Яваш отримають посади віце-президентів.

Крім того, представники опозиції повідомили. що у разі перемоги скасують президентські політради та вживуть заходів для зміцнення парламентаризму.

Кемаль Киличдароглу обіймав посади керівників середньої ланки у Генеральному управлінні з доходів, Міністерстві соцзахисту. На пенсію вийшов 1999 року з посади гендиректора Фонду соціального страхування.

Поділитись