Сухопутні війська США модернізують свої озброєння на складах за кордоном

Сухопутні війська США модернізують свої озброєння на складах за кордоном

Сухопутні війська США ведуть масштабну модернізацію своєї зброї, військової техніки та іншого майна, розміщеного для довготривалого зберігання на великих складах та арсеналах за кордоном, насамперед у Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні (АТР).

Про це повідомив на онлайн-зустрічі з вашингтонською Групою військових оглядачів (Defense Writers Group) голова Командування матеріально-технічного забезпечення Сухопутних військ США генерал Едвард Дейлі.

За словами воєначальника, довірене йому командування працює над тим, щоб, “по-перше, гарантувати, що заздалегідь розміщені [в інших країнах] запаси Армії [так у США офіційно називаються Сухопутні війська] модернізовані та включають найсмертоноснішу, найсучаснішу техніку”. “Другим моментом є те, що ми хочемо застосовувати це [складовані за кордоном військові запаси], використовувати в ході навчань. За рахунок цього створюється м’язова пам’ять. За рахунок цього досягається швидкість використання, якщо нам довелося б діяти таким чином в умовах тиску, умовах боротьби [з потенційним противником]”, – наголосив генерал. Згідно з викладеною ним інформацією, у минулому на таких складах розміщувалися як недоторканний запас часто застарілі озброєння та техніка, які до того ж не можна було використовувати на навчаннях.

Крім того, продовжував Дейлі, Пентагон вивчає питання про те, в яких саме регіонах земної кулі доцільніше заздалегідь тримати ті чи інші конкретні системи зброї та військової техніки. “<…> І я лише сказав би вам, що ми все ще виробляємо деякі рішення про позиціювання [такого військового майна]”, – зазначив генерал. “Я почуваюся більш комфортно в плані того, де [саме] в Європі ми помістили [такі запаси] і де ми плануємо розміщувати [їх]”, – сказав Дейлі, не вдаючись до деталей. Він, втім, підтвердив, що йдеться не лише про Європу, а й про зони оперативної відповідальності Центрального командування (Близький Схід і Північна Африка), а також Індо-Тихоокеанського командування Збройних сил США. “І ми [тепер] використовуємо цю [складну зброю та техніку] на навчаннях. Ми використовували це на [великих] навчаннях Defender у Європі, на навчаннях Pacific Pathways у Тихому океані”, – додав Дейлі.

Генерал також уточнив, що, зважаючи на наявну в нього інформацію, він не очікує наказів про “переміщення запасів з одного театру [військових дій] на інший”.

Поділитись