Захід та ЄС продовжують розробку антиросійських санкцій, проте деякі країни не підтримують їх запровадження та виступають проти.
Західні санкції проти Росії не завдали очікуваних збитків через позицію Китаю, Індії, Туреччини та Бразилії, повідомила німецька газета Süddeutsche Zeitung. Так, ці країни або взагалі не приєдналися до санкцій або підтримали їх лише частково.
«Фінансова криза, що очікувалася, не відбулася. ВВП впав не так драматично, як очікувалося. Російська валюта швидко оговталася після падіння», – йдеться у матеріалі.
Автори публікації наголосили, що незважаючи на санкційний тиск на Росію, її економіка залишається стабільною.
Тим часом країни Євросоюзу не змогли узгодити шостий пакет антиросійських санкцій через ембарго на російську нафту. Як повідомив 18 травня єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні, новий пакет обмежень було заблоковано.
«Ми прийняли дуже швидко і одностайно п’ять пакетів санкцій, але шостий пакет з відомих причин поки що стоїть», — сказав він і додав, що ця тема знову обговорюватиметься вже найближчими днями.
Саме запровадження ембарго на постачання російської нафти до країн ЄС є ключовим пунктом шостого пакету санкцій. Проте не всі країни Євросоюзу підтримують нові обмеження, зокрема Угорщина. Прем’єр-міністр країни Віктор Орбан напередодні назвав шостий пакет санкцій “скиданням ядерної бомби” на європейську економіку. Також він наголосив, що Угорщина зазнає колосальних збитків через ембарго на нафту.
“Різні санкції можуть поставити Росію на коліна, але це можливо на папері, і багато “паперових” політиків висувають якісь теоретичні докази”, – говорив він.
Тим часом британське видання Daily Express зазначало, що через нафтове ембарго Віктор Орбан очолив «бунт» у Євросоюзі. Крім того, за інформацією видання, ембарго на нафту та газ із Росії непокоїть Італію, Австрію та Нідерланди, які побоюються економічного хаосу. Також останнім часом Німеччина стала серйозніше ставитися до розриву відносин із Москвою, оскільки 40% газу, що закуповується Берліном, поставляється саме з Росії.
Проте директор Фонду енергетичного розвитку Сергій Пікін у розмові з Telegram-каналом «Радіоточка НСН» зазначав, що рано чи пізно Євросоюз все ж таки запровадить ембарго на російську нафту.
Хтось каже, що взагалі не згоден, як Угорщина, і право вето своє використовує.