Одним із головних критеріїв відбору серед тих, хто «конкуруватиме» з Володимиром Путіним на президентських виборах 2024 року став вік.
У політичному блоці адміністрації президента (АП) РФ, яким керує Сергій Кирієнко, визначилися зі «спаринг-партнерами» діючого очільника Кремля, повідомляє видання meduza.
За словами двох джерел «Медузи», близьких до Кремля, одним із головних критеріїв їхнього відбору став вік. Серед зареєстрованих кандидатів не повинно бути політиків молодших 50 років.
За оцінкою чиновників АП, наявність таких кандидатів у бюлетені може змусити росіян задуматися про те, що 70-річний Путін — «вже не та людина, яка приходила до влади з твердою рукою». На даний момент в АП розраховують, що на вибори, окрім Путіна, підуть представники трьох парламентських партій: КПРФ, ЛДПР та «Нових людей».
Кандидатом від КПРФ Кремль бачить Геннадія Зюганова, який на виборах у 2012 році набрав 18%. Від ЛДПР претендентом на президентське крісло має стати лідер партії Леонід Слуцький. Щодо кандидата від «Нових людей» ситуація виглядає складніше. У Кремлі хотіли б, щоби від партії висунувся її голова, бізнесмен Олексій Нечаєв.
Очікується, що чинний президент Володимир Путін має отримати понад 80% голосів із явкою понад 70%.
Згідно з опитуванням компанії Russian Field , проведеним у травні цього року, вік є третьою за популярністю відповіддю на питання про те, що росіянам «не подобається» у чинному президенті, — вища лише «м’якість» Путіна (у чому виявляється ця «м’якість» — абсолютно незрозуміло) та неуважність до внутрішніх справ країни.
Одразу кілька регіональних чиновників та єдиноросів, опитаних «Медузою», підтвердили, що останні кілька років росіян справді почав турбувати вік Путіна.
«Чи не час про наступника подумати, може, вже час відпочити, потрібен новий погляд?» — перераховує питання росіян один із високопоставлених чиновників.
Самі чиновники теж почали по-іншому ставитись до Путіна після його 70-річчя. Якщо раніше співрозмовники «Медузи» з числа чиновників, лояльних до влади бізнесменів і політтехнологів називали Путіна «першим», «головним», «верховним» чи «татом», то тепер найчастіше називають його «дідом».
«Ну дід і дід, це ж без негативу. Вік у нього такий», — сказав один із співрозмовників, близьких до Кремля.