Стало відомо, чи можливе повернення клану Каддафі до влади в Лівії

Через десять років після смерті Муаммара Каддафі Лівія все ще перебуває в стані політичної нестабільності.

Безперервний хаос породив якусь форму ностальгії за епохою Каддафі, і деякі лівійці навіть замислюються про те, що коли-небудь у влади виявиться його син Саїф аль-Іслам.

Каддафі, який був ексцентричним і жорстоким диктатором, правив Лівією 42 роки, 20 жовтня 2011 року він був схоплений повстанцями, а потім було оголошено, що Каддафі убитий, причому при незрозумілих обставинах. Троє його синів — Мутассим, Хаміс і Саїф аль-Араб — також були вбиті під час конфлікту в 2011 році. Однак найвідоміший з нащадків Каддафі, Саїф аль-Іслам, якого батько беззастережно називав своїм наступником і якого на Заході вважають реформатором, здатним принести до Лівії демократію, все ще живий.
Ностальгія за епохою Каддафі

У липні 2021 року 49-річний син Каддафі дав інтерв’ю журналу New York Times. У зв’язку з майбутніми виборами в Лівії 24 грудня Саїф аль-Іслам вирішив оголосити про своє повернення на політичну арену.

Варто відзначити, що це не перший раз, коли з’являються новини про його повернення. Ще в березні 2018 року Народна фронт звільнення Лівії закинув вудку, заявивши, що син «короля королів Африки» буде балотуватися на пост президента.

В інтерв’ю New York Times Саїф аль-Іслам, з сивіючою бородою, одягнений в чорну сорочку і тюрбан, не сказав, чи буде він балотуватися на грудневих виборах. Однак він переконаний, що його рух зможе відновити «втрачену єдність країни». Після інтерв’ю до його політичним амбіціям стали ставитися дуже серйозно.

«Не виключено, що Каддафі прийде до влади в Лівії в далекому майбутньому. Це не зовсім немислимо, — сказав FRANCE 24 Емадеддін Баді, фахівець з Лівії аналітичного центру США. — З іншого боку, поки що надто рано. Дуже мало шансів, що Саїф аль-Іслам, якщо він буде кандидатом, переможе на президентських виборах в грудні».

ем не менше клан Каддафі, зокрема Саїф аль-Іслам, як і раніше користується популярністю серед офіційних осіб колишнього режиму, серед кланів, які залишилися вірними родині колишнього диктатора, а також серед ностальгують лівійців. Настрої на користь Каддафі також зберігаються серед частини населення, розчарованою нинішньої політичної життям країни, саме на цій хвилі розчарувань збирається підкорити країну син диктатора.

«Немає грошей, немає безпеки. Тут більше немає життя. Поїхав на заправку: газу немає. Експортуємо нафту і газ в Італію. Ми висвітлюємо половину Італії, а у нас перебої з електрикою. Це фіаско», — сказав Каддафі в інтерв’ю New York Times .

«В останні роки авторитет Саїфа аль-Іслама Каддафі тільки підвищився в певних спільнотах, особливо з економічних, політичних причин, міркувань безпеки», — говорить Баді, відзначаючи, що в останні роки люди частіше пригадують епоху Каддафі, ніж в перші роки після падіння режиму, коли жоден місцевий не говорив про повернення цього клану.

За іронією долі, додає він, «ця тенденція спостерігається навіть у молодого покоління, яке зовсім не застало цей час».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,