США завершили скорочення контингентів в Іраку та Афганістані

Завершивши скорочення чисельності своїх контингентів в Іраку та в Афганістані, США залишили в кожному з цих держав по 2500 військовослужбовців.

Як заявив американський міністр оборони Крістофер Міллер, присутність військовослужбовців США в Афганістані знизилося до найменших показників з 2001 року — тобто з початку американської операції «Непохитна свобода», пишуть ЗМІ.

За словами пана Міллера, подібної чисельності досить, щоб забезпечити «безпеку Америки, наших жителів і інтересів».

Говорячи про Ірак, глава Пентагону додав, що зменшення контингенту зроблено у відповідь на «зростаючий потенціал» місцевих сил безпеки. У той же час, за словами Міллера, США зберігають за собою можливості для проведення антитерористичних операцій в країні і підтримки Іраку і його союзників з повітря і на рівні розвідслужб.

Після мирної угоди з талібами

У лютому 2020 року США підписали угоду з ісламським радикальним рухом «Талібан» про виведення американських військ з Афганістану, який повинен завершитися до кінця 2021 року. В обмін таліби взяли на себе зобов’язання вступити в мирні переговори з афганським урядом і гарантувати, що Афганістан не стане базою для міжнародних терористів. Переговори почалися в вересні 2020 го і зайшли в глухий кут. Міністри оборони країн НАТО в лютому 2021 року обговорять можливий висновок військового контингенту з Афганістану.

Крістофер Міллер в зверненні до військовослужбовців США в листопаді 2020 року обіцяв прискорити виведення американських сил з цієї центральноазіатської країни і з Близького Сходу. «Настав час повертатися додому. Все війни повинні бути закінчені. Багато втомилися від воєн, і я — один з них», — написав він.

Скорочення військової присутності США

Попередник Міллера на посаді міністра оборони США — Марк Еспер — за час своєї роботи зменшив чисельність американських солдатів в районі гірського хребта Гіндукуш майже на дві третини. Президент США Дональд Трамп з самого початку роботи на посаді глави держави домагався подальшого виведення американських військ з цього району. Так, в жовтні 2020 року його написав в Twitter, що планує повернути американських солдатів додому до Різдва, яке католики і протестанти відзначають 25 грудня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,