США відмовилися від пропозиції Путіна щодо стратегічних наступальних озброєнь

США відмовилися від пропозиції Путіна щодо стратегічних наступальних озброєнь

США назвали «провалом» пропозицію президента Росії Володимира Путіна щодо продовження на рік Договору про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3) без заморожування всього ядерного арсеналу.

Як вказує американське відомство в Twitter, обидві сторони сходяться на річному терміні продовження угоди. Однак, як запевняють Вашингтона, він пропонував продовжити СНО-3 тільки за умови «заморожування всього ядерного арсеналу», але Москва відповіла відмовою.

«Сьогоднішня відповідь президента Путіна про продовження нового договору СНО без заморожування ядерних боєголовок – провал», – наголошується в коментарі американської сторони.

Радник з національної безпеки Білого дому Роберт О’Брайен підкреслив, що прийняття Росією американських умов означало б перемогу для обох сторін.

«Ми сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію до того, як вибухне дорога гонка озброєнь», – резюмував О’Брайен.

Раніше Путін провів в режимі відеоконференції нарада з постійними членами Ради безпеки, в ході якого обговорювалися перспективи контактів з Вашингтоном по СНО-3. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зазначив, що російська сторона веде зі США інтенсивний діалог з усіх питань стратегічної стабільності, в тому числі за цією угодою.

За його словами, Москва запропонувала продовжити договір на п’ять років без будь-яких попередніх умов. У відповідь Вашингтон поставив Москві умови продовження документа.

«Ці попередні умови, досить численні, були сформульовані як за рамками самого договору, так і за рамками нашої компетенції. І до певної міри склалася критична ситуація», – підкреслив дипломат. Він нагадав, що дія угоди закінчується 4 лютого.

«Тобто у нас є повна загроза залишитися і залишити, весь світ взагалі без цього договору», – констатував у відповідь Путін.

На тлі того, що переговори з США зайшли в глухий кут, російський президент запропонував продовжити угоду поки хоча б на один рік.

«У мене є пропозиція, а саме: продовжити діючий договір без всяких умов хоча б на рік, з тим, щоб мати можливість провести змістовні переговори по всіх параметрах тих проблем, які регулюються договорами подібного роду, з тим щоб не залишити і наші країни, і всі держави світу, які зацікавлені в збереженні стратегічної стабільності, без такого фундаментального документа, як СНО-3», – деталізував Володимир Путін.

Разом з тим, однак, Москва і Вашингтон продовжують підготовку до саміту п’яти держав – постійних членів Ради безпеки ООН (РФ, США, Франції, Великобританії та Китаю). Дану ініціативу висунув Володимир Путін у своїй статті до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні в ЗМІ в травні нинішнього року.

СНО-3 – одна з останніх залишилися угод, спрямованих на контроль найбільших ядерних арсеналів у світі. Документ був підписаний Росією і США в 2010 році. Він передбачає скорочення обома сторонами своїх стратегічних наступальних озброєнь протягом семи років.
За умовами угоди, Москва і Вашингтон мають скоротити СНО таким чином, щоб їх сумарні кількості не перевищували 700 одиниць для розгорнутих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), балістичних ракет підводних човнів (БРПЧ) і важких бомбардувальників, 1 550 одиниць для боєзарядів на них, 800 одиниць для розгорнутих і нерозгорнутих пускових установок МБР, БРПЛ і ВБ.

Поділитись