США відмовилися надати прокуратурі Нідерландів супутникові дані про запуск ракети, яка збила пасажирський лайнер, що виконував в 2014 році рейс MH17.
Тоді літак був збитий невідомою ракетою над територією Донецької області. Чи є на це об’єктивні причини?
США проінформували прокуратуру Нідерландів про те, що вони не зможуть надати розсекречені супутникові знімки, на яких нібито відображено момент пуску ракети «Бук» по малайзійському Boeing (рейс MH17 в небі над Донбасом в липні 2014 року). Про це заявив головуючий суддя Хендрік Стінхейс в ході засідання у цій справі.
Слухання про аварію MH17 поновилися в понеділок 8 червня. Кілька місяців тому суд, що займається справою про збитий MH17, попросив США розсекретити і надати супутникові знімки, які згадуються в американському звіті 2014 року в якості доказу запуску ракети «Бук».
“Суд запитував, чи можна додати до справи засекречені супутникові знімки, на яких зафіксовано запуск ракети, які були передані спецслужбам Нідерландів, і таким чином, розсекретити їх. Прокуратура відповіла, що запит був оправлений США ще в 2014 році, у відповідь було отримано меморандум. Голландський національний прокурор по боротьбі з тероризмом зміг перевірити вірність даного меморандуму”, – заявив суддя.
“Прокурор дійшов висновку, що меморандум був підтриманий іншими джерелами, з якими він проконсультувався. Він також запросив, щоб його висновки були прикладені до досьє. Влада США проінформувала про те, що вони не можуть надати додаткові дані щодо запуску ракети на додаток до цього меморандуму. Таким чином, додаткова інформація по запуску ракети була прикладена до досьє”, – резюмував суддя.
За словами Стінхейса, таким чином, прокурор зміг ознайомитися з засекреченими документами в конфіденційному порядку. Але насправді, під час інтерв’ю з Фредом Вестербеке з’ясувалося, що голландці не мали доступу до американських супутникових знімків, а змогли ознайомитися лише зі звітом, імовірно заснованому на цих знімках.
Це означає, що США можуть написати в цьому звіті все, що вони захочуть, а це зовсім не є доказом. Немає жодної об’єктивної причини, по якій США не надають ці знімки.