США готують нові санкції проти Росії, на цей раз сенатори «перемиють кістки російським хакерам»

США готують нові санкції проти Росії, на цей раз сенатори «перемиють кістки російським хакерам»

Конгрес США приготував для Росії нові обмеження, які будуть обговорюватися 11 грудня.

Комітет сенату з міжнародних відносин конгресу США проголосує по законопроекту, що вводить новий пакет санкцій проти Росії. Документ, названий «Акт про захист американської безпеки від російської агресії» (DASKA), буде розглянуто 11 грудня. І хоча більшість обмежувальних ініціатив досі грузли в бюрократії, рубль може відреагувати на ці заходи дуже нервово і обвалитися. Законопроект був представлений в сенаті ще в лютому цього року. Його авторами стала група парламентаріїв, в яку входять республіканець Ліндсі Грем і демократ Боб Менендес. Йдеться про протидію «втручанню Москви в американські вибори» і «агресію проти України».

Проект DASKA (Defending American Security from Kremlin Aggression Act of 2019) передбачає санкції щодо російських держбанків, державного боргу РФ, енергетичного сектора і Центрального Банку Росії. Список можливих обмежень США проти Росії досить широкий. Санкції включають внесення в «чорний список» банків з держпідтримкою і заборона їм на доларові транзакції. Також анонсувалися рестрикції щодо російських газопроводів і кібернетичного сектора.

Санкції США вперше були введені навесні 2014 року. Це була відповідь на анексію Криму Росією. Введені обмеження торкнулися близько 400 російських компаній.

Фахівці аналітичного кредитного рейтингового агентства (АКРА) тоді підрахували, що санкції торкнулися 54% активів російського банківського сектора, 95% виручки нафтогазових компаній і практично всі підприємства ВПК.

Крім США, проти тих же компаній і окремих осіб обмежувальні заходи ввели країни Євросоюзу, Японія, Канада і Австралія.
За підрахунками аналітиків агентства Bloomberg, за п’ять років дії санкцій Росія втратила близько 6% ВВП.

Санкції, які вже діють проти Росії, призвели до обмеження залучення російськими банками коштів на міжнародних ринках. Також проблеми виникли з постачанням в країну технологій і обладнання для ВПК і нафтогазового сектора. За словами експертів, хворобливими заходами з боку США можуть бути заборона на купівлю рублевого держборгу і жорсткість умов для залучення фінансування російськими кредитними організаціями. Це може негативно позначитися на курсі рубля і обсягах випуску облігацій федеральної позики.

Однак зараз в реалістичність введення нових жорстких заходів відносно Росії мало хто вірить. Америка повністю загрузла в торговельній війні з Китаєм. До того ж колишні санкційні ініціативи окремих сенаторів поки тонули в бюрократії конгресу.

Поділитись